Ο Σκυδραϊκός επικράτησε με 67-37 του ΓΑΣ Αλεξάνδρεια, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Σκύδρας, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Σκυδραϊκός μπήκε δυναμικά στην αναμέτρηση και περιορίζοντας σε μονοψήφιο σκορ τον ΓΑΣ Αλεξάνδρειας, προηγήθηκε με 17-8 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος ισορρόπησε το παιχνίδι, με τους παίκτες του Ανέστη Κολοβού να διατηρούν ωστόσο την υπέρ τους διαφορά σε διψήφιο επίπεδο και να κλείνουν το πρώτο ημίχρονο με το υπέρ τους 31-20.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος περιόρισε για μία ακόμα περίοδο τον αντίπαλό του σε μονοψήφιο σκορ (επτά πόντους) και σημειώνοντας δεκαπέντε διεύρυνε το προβάδισμά του σε 46-27.

Ο Σκυδραϊκός συνέχισε στο ίδιο ρυθμό και στο τέταρτο δεκάλεπτο, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 67-37.

Διαιτητές: Ντόγκας – Μητώνας.

Δεκάλεπτα: 17-8, 31-20, 46-27, 67-37.