Ο Άθλος Αλεξάνδρειας επικράτησε με 64-52 του Μέγα Αλέξανδρου Γιαννιτσών, στο Κλειστό Γυμναστήριο του 2ου Γυμνασίου Αλεξάνδρειας, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστικός, ωστόσο ο Άθλος Αλεξάνδρειας πήρε το προβάδισμα στο σκορ κι έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με το υπέρ του 16-10.

Το δεύτερο δεκάλεπτο της αναμέτρησης ήταν ισορροπημένο, με τον γηπεδούχο να διατηρεί την υπέρ του διαφορά και σκορ του πρώτου ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 34-26.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τρίτου δεκαλέπτου, με τους παίκτες του Βασίλη Αγγέλη να προηγούνται στην ολοκλήρωσή του με 46-40.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Άθλος Αλεξάνδρειας όχι μόνο διατήρησε το προβάδισμά του, αλλά κατάφερε και να το διευρύνει και να φτάνει στην τελική επικράτηση με 64-52.

Διαιτητές: Μελανίδης – Χατζηκώστας.

Δεκάλεπτα: 16-10, 34-26, 46-40, 64-52.