Οι Ατρόμητοι Παντελεήμων Νέας Σάντας ηττήθηκαν με 50-56 από τον Εδεσσαϊκό, στο Κλειστό Γυμναστήριο Παντελεήμονα, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Ατρόμητοι Παντελεήμονα Νέας Σάντας ήταν η πρώτη φορα μετά από τόσες παρουσίες όλα αυτά τα χρόνια στα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΚΕΜ, που αναγκάστηκαν να παίξουν μακριά από την φυσική τους έδρα το Κλειστό Γυμναστήριο Καμπάνη, το οποίο έχει πρόβλημα και όπως όλα δείχνουν για φέτος θα χρησιμοποιήσουν ως έδρα το Κλειστό Γυμναστήριο Παντελεήμονα.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τον Εδεσσαϊκό να είναι η ομάδα που βρήκε περισσότερες λύσεις στην επίθεση και προηγήθηκε στην ολοκλήρωσή του με 12-16.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του δεύτερου δεκαλέπτου με το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 23-29 υπέρ του φιλοξενούμενου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Γιώργου Σταυρόπουλου σημείωσαν δεκαοκτώ πόντους, και δεχόμενοι έντεκα κατάτεραν να διευρύνουν το προβάδισμά τους και να κλείσουν την περίοδο με το υπέρ τους 34-47.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Ατρόμητοι Παντελεήμονα Νέας Σάντας έφτασαν πολύ κοντά στην ανατροπή, καθώς ογδόντα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη μείωσαν στους τρεις πόντους, ωστόσο ο Εδεσσαϊκός διατήρησε το προβάδισμά του κι έφτασε στη νίκη με το τελικό 50-56.

Διαιτητές: Καρυπίδης – Παπαδόπουλος.

Δεκάλεπτα: 12-16, 23-29, 34-47, 50-56.