Ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς ηττήθηκε με 70-55 από τον Αετό Κιλκίς, στο Κλειστό Γυμναστήριο Καμπάνη, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς, χτυπημένος από τις ιώσεις της εποχής, παρατάχθηκε ελλιπής, άντεξε σχεδόν ένα ημίχρονο, αλλά στην συνέχεια δεν κατάφερε να ακολουθήσει το ρυθμό του Αετού Κιλκίς και ηττήθηκε δίκαια.

Ο Αετός Κιλκίς ξεκίνησε δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο με πολύ καλές επιθετικές επιλογές και καλή άμυνα και δημιούργησε μια διαφορά επτά πόντων.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα της Λεπτοκαρυάς αντέδρασε μειώνοντας τη διαφορά στους πέντε πόντους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η γηπεδούχος ομάδα κυριάρχησε, τόσο αμυντικά όσο και επιθετικά, και εξασφάλισε μια διαφορά ασφαλείας και έφτασε σε μία άνετη επικράτηση.
Διαιτήτες: Θεοδωρίδης – Καλπακίδου
Δεκάλεπτα: 20-13, 32-27, 55-36, 70-55.
ΠΑΣ Αετός Κιλκίς (Μπαχταλιάς): Αμοιρίδης 13, Βλαχονάσιος 4, Γκρεκός 2, Δούρος, Ζηρίδης 6, Μαραντίδης, Μπουρουτζάκης, Παπαδόπουλος 2, Πουλτουρτζίδης 10, Σιδηρόπουλος 12 (4), Τζίμος, Τσαρίδης 17.