Ο Αρχέλαος Σαββίδης Team επικράτησε με 36-34 των Κυκλώπων Αλεξανδρούπολης, στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης, σε αγώνα για την 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Ο Αρχέλαος Σαββίδης Team μπήκε δυνατά στον αγώνα και αποδίδοντας θεαματικά, μέσα από το απλό και γρήγορο παιχνίδι του, πήρε το προβάδισμα από την αρχή, φτάνοντας τη διαφορά στα εννέα τέρματα. στη λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Σωκράτη Σκούφα έκανε διαχείρηση, καθώς ερχόταν και από μεγάλη αγωνιστική απραξία και σε συνδιασμό με την άνοδο στην απόδοση της ομάδα της Αλεξανδρούπολης, η διαφορά μειώθηκε, χωρίς όμως να απειληθεί με απώλεια της νίκης.

Διαιτητές: Μπουγιάκας – Καζαντζίδης

Πεντάλεπτα: 5-3, 9-5, 11-5, 14-8, 18-11, 22-13 (ημιχ.), 25-16, 28-22, 29-24, 31-25, 35-20, 36-34.

Αρχέλαος Σαββίδης Team (Σκούφας): Κοσμίδης Β., Κοσμίδης Η., Τριανταφύλλου 5 ,Ξεφτέρης, Σαϊδές 2, Ξώνης 3, Ράπτης 2. Εγγλέζος 1, Ραγγέλοβιτς 7, Θυμιόπουλος 4, Χαραλαμπίδης 7, Τσαβές, Καϊμακάμης, Ράντος 5, Παπαδόπουλος.

Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης (Τάρες): Επιτρόπου 2, Ξηρόπουλος, Θεοδώρου 8, Καρβουνίδης, Χαραλαμπίδης 5, Μπασδένης, Ιβόσεβιτς, Τάρες, Τζινέβης 5, Κωστόπουλος Ι., Κωστόπουλος Β. 3, Καραβασίλης, Βουγιάνοβιτς 6.