Αρχέλαος Σαββίδης Team – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης 36-34

ΑΟ Ιωαννίνων – Ζαφειράκης Νάουσας 19-30
Οι απουσίες βασικών και έμπειρων παικτών όπως οι Σκανδάλης και Σισμανίδης, ο τιμωρημένος Ζαμπαλάς και ο ανέτοιμος Γεωργίου κόστισαν στο ΑΟ Ιωαννίνων, ο οποίος δεν κατάφερε να φανεί ανταγωνιστικός και μοιραία ηττήθηκε με 19-30 από τον Ζαφειράκη Νάουσας για την 11η αγωνιστική της Α2 κατηγορίας ανδρών.
Η γιαννιώτικη ομάδα βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ (1-4 στο 10′) και έχασε την επαφή με το σκορ κυρίως λόγω της άμυνας της η οποία δέχονταν εύκολα γκολ. Με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι Ναουσαίοι είχαν πάρει διαφορά ασφαλείας (7-16).
Στο ίδιο μοτίβο και το δεύτερο ημίχρονο με τον ΑΟΙ να προσπαθεί να μειώσει τη διαφορά στο – 7 (16-23) στο 45′, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έσφιξαν την άμυνα τους στο τελευταίο κομμάτι του παοιχνιδιού και έφτασαν δικαίως στο τελικό 19-30.

Πεντάλεπτα: 1-1, 1-4, 1-8, 2-9, 4-13, 7-16 (ημίχ.), 8-18, 10-19, 13-21, 16-23, 16-25, 19-30.
ΑΟ Ιωαννίνων (Χαρίσης): Φωτιάδης, Ζιώγος, Μόσχος, Νάκος 5, Εξάρχου 1, Μπογάς, Κοσσάρας 3, Τζούκας 3, Βέργος 1, Παϊλας, Γκρουίδης, Εφαπλωματάς, Γεωργίου, Σήτας 4, Κουκουλάρης, Βέλλιος 2.
Ζαφειράκης Νάουσας (Γιούλης): Διδασκάλου 3, Πετρίδης 7, Ρότζιος, Τζουβάρας 6, Κορωνάς Κ., Αρβανιτίδης 1, Παντελίδης 3, Νικολαϊδης, Χαλάτσης, Τσιγαρίδας 4, Δεληχρήστος 5, Γαλίτης 1, Τζουβάρας, Κορωνάς Θ., Xhacka, Τσιαχτσίρας.

Φαίακας Κέρκυρας – ΓΑΣ Κιλκίς 19-18
Παρά την πολύ καλή του προσπάθεια ο ΓΑΣ Κιλκίς δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στις επιτυχημένες του εμφανίσεις καθώς ηττήθηκε στο τελευταίο λεπτό με 19-18 από τους Φαίακες Κέρκυρας, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 ανδρών.
Αν και οι γηπεδούχοι βρέθηκαν στο δεύτερο μέρος και με 6  τέρματα μπροστά (15-9 στο 40’), οι Κιλκισιώτες πέρασαν στην αντεπίθεση και ισορρόπησαν το παιχνίδι κάνοντας το 18-18. Δεν κατάφεραν όμως να το κρατήσουν, χάρη στην καλή άμυνα των αντιπάλων τους, οι οποίοι μάλιστα ευστόχησαν σε πέναλτι στα τελευταία δευτερόλεπτα.

Πεντάλεπτα: 0-0, 1-1, 4-2, 5-3, 9-6, 10-6 (ημ.), 12-7, 15-9, 16-12, 18-15, 18-18, 19-18
Διαιτητές: Στεφανίδης, Φωτακίδης

Φαίακας Κέρκυρας (Ριγανάς, Μιχαλάκης): Τσιλιμπάρης, Ντούρος, Ασμάνογλου 1, Ριγανάς 4, Καραμανλής, Βάγιας 2, Κυριακίδης 2, Δάσκαλος 1, Κορακιανίτης, Μπαρούμας, Κατσαρός, Κολοβός 4, Νάστος 2, Λινάρδος, Παγωνίδης 2, Δόικας 1.
ΓΑΣ Κιλκίς (Δενδράκης): Ραζιακιάς 1, Στρίκος 3, Θωμαίδης 1, Μαυρόπουλος Α. 3, Φυτανίδης 2, Γιαβασίδης 2, Μαυρόπουλος Χ. 4, Καραβασίλης, Δεληγιάννης 2, Μπασιούκας, Κόβλακας.