ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης – ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης 0-3
Νέα μέτρια εμφάνιση για την Νίκη Αλεξανδρούπολης λόγω της μη σωστής προετοιμασίας από την εξεταστική των περισσοτέρων κοριτσιών και ήττα 0-3 από τον Ναύαρχο Βότση που ανεβηκε στην κορυφή έστω για μια μέρα στο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος».
Η Νίκη πάλεψε στο πρωτο και τρίτο σετ και αλλά δεν μπόρεσε να πάρει κάτι περισσότερο με αποτέλεσμα να μεινει 5η με 15 βαθμούς, ενω ο Ναύαρχος Βότσης που έχει το μεγαλύτερο μπάτζετ της κατηγορίας έφτασε τους 24 βαθμούς και ελπίζει σε δωρο της ΧΑΝΘ με την Νέα Γενεά ώστε να παραμείνει πρωτος, όπως ελπίζει και η Νέα Βύσσα αφού η Νικη δεν της έκανε το χατήρι να κόψει βαθμούς από τους Θεσσαλονικείς.

Τα σετ: 25-21, 25-13, 25-22.
ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης: Καλογεροπούλου, Χαρισιάδου, Σιούγγαρη, Παρισάκη, Καρακύκλα, Νικολαΐδου, Λυμπεροπούλου (λ), Καράμπαλη, Νικολάου, Ζυγεριδού, Μπουλιώνη (λ).
ΑΠΣ Ναύαρχος Βότσης: Τυφλιώρη, Γαβριηλίδου, Φραγκουλίδου, Σακαράκη, Λυκούδη, Σφυρίου, Κανταρτζή (λ), Θεοτή Α., Θεοτή Αντ., Αλέξη, Τσιούκαρη, Παπαδοπούλου (λ).

ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης – ΣΑΑΚ Ανατόλια 3-2

ΑΟ Νέας Βύσσας – ΔΑΣ Ωραιοκάστρου 3-2
Η Νέα Βύσσα Ορεστιάδας μπορεί να προηγήθηκε με 2-0 επί του ΔΑΣ Ωραιοκάστρου, ωστόσο χρειάστηκε το ταϊ-μπρεϊκ για να πάρει τη νίκη και σε συνδυασμό με την ήττα της Νέας Γενεάς από την ΧΑΝΘ να παραμείνει στην 2η θέση της βαθμολογίας στον 2ο υποόμιλο του Β Ομίλου της Α2 των γυναικών…

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στον 2ο υποόμιλο του Β Ομίλου στην Α2 των γυναικών πανηγύρισε η Νέα Βύσσα. Ωστόσο οι «κυανοκίτρινες» του Τάσου Βλασακίδη έκαναν τα εύκολα δύσκολα όταν με το 2-0 επί του ΔΑΣ Ωραιοκάστρου έφθασαν μια ανάσα από το τρίποντο, αλλά στο τέλος να παίρνουν το 2ποντο στο ταϊ-μπρεϊκ.
Η αναμέτρηση στο «Σοφία Κανίδου» της Νέας Βύσσας είχε συναρπαστική εξέλιξη καθώς οι γηπεδούχες με πάθος και αποτελεσματικότητα στην επίθεση με το 25-22 και 25-17 έκαναν το 2-0 δείχνοντας έτοιμες να πάρουν το τρίποντο και να ρεφάρουν την ήττα τους στον πρώτο γύρο.
Ωστόσο ο ΔΑΣ Ωραιοκάστρου ανέβασε την απόδοσή του και με το 21-25 μείωσε σε 1-2, ενώ στο 4ο σετ έγινε πραγματική μάχη που κρίθηκε στις λεπτομέρειες που ήταν για τις Θεσσαλονικιές που με το 26-28 ισοφάρισαν σε 2-2.
Στο ταϊ-μπρεϊκ όμως μίλησαν οι γηπεδούχες που με περισσότερο δύναμη και θέληση έφθασαν στο 15-11 και τη νίκη που τις κρατά στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τα σετ: 25-22, 25-17, 21-25, 26-28, 15-11.
ΑΟ Νέας Βύσσας (Βλασακίδης, Νεράτζης): Μέλκα, Παπαδοπούλου, Σπυροπούλου, Παπαστεφάνου, Λελεντζή, Μαλούκου, Κωνσταντινίδου (λ).

ΜΑΣ Νέα Γενεά – ΧΑΝΘ 0-3