Ο Αρχέλαος επικράτησε με 3-0 σετ του Αριστοτέλη Σκύδρας, στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης, σε αγώνα για την 9η αγωνιστική του ομίλου της ΕΣΠΕΜ.

Μπήκε δυνατά στον αγώνα ο Αριστοτέλης Σκύδρας, που προηγήθηκε με 1-4. αλλά στην συνέχεια ο Αρχέλαος σοβαρεύτηκε, πήρε το προβάδισμα και κατέκτησε εύκολα το πρώτο σετ.

Ανάλογο του πρώτου ήταν το ξεκίνημα και του δεύτερου σετ, με την ομάδα της Σκύδρας να προηγείται με 2-6. Ο Αρχέλαος έκλιεσε στην συνέχεια τη διαφορά, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ μέχρι το 17-17. Σε εκείνο το σημείο ο Αρχέλαος πήρε προβάδισμα τριών πόντων και κατέκτησε και το σετ.

Η ομάδα του Στέφανου Νανά μπήκε αποφασισμένη να τελειώσει τον αγώνα, προηγήθηκε με 7-1 και δεν αντιμετώπισε καμία απειλή από τους φιλοξενούμενους, φτάνοντας στην τελική επικράτηση.

Τα σετ: 25-15, 25-20, 25-18, σε 64′.