Χάρη σε δυο γκολ του Γεωργίου, στο 8′ και στο 70′ ο Διαγόρας Σεβαστής πέρασε από την Ιστιαία, επικρατώντας 2-0 της τοπικής Ένωσης Απολλωνίου/Ιστιαίας και μείωσε τη διαφορά του από την πρώτη θέση στους έξι βαθμούς, επιστρέφοντας παράλληλα στις νίκες. Η ομάδα του Κώστα Παπαδόπουλου, στο παιχνίδι για την 20η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, ήταν ανώτερη και έφτασε δίκαια στην επικράτηση, έχοντας, εκτός από τα δυο γκολ του Γεωργίου και δοκάρι με τον Σκλιοπίδη. Στον αντίποδα, οι γηπεδούχοι, δεν κατόρθωσαν να παραβιάσουν την εστία του Αλυσανδράτου, ο οποίος όποτε χρειάστηκε “φώναξε παρών”.

7′ ΓΚΟΛ! 0-1: Ο Γεωργίου άνοιξε το σκορ για τον Διαγόρα, με σουτ.
10′ Σουτ του Στεργίου, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Αλυσανδράτου.
23′ Σουτ του Δημητρίου από κοντά, μπλόκαρε ο Μάλτζαρης.
27′ Εκτέλεση φάουλ του Μίχου, κεφαλιά ο Μπενίσκος, η μπάλα λίγο δίπλα από τα δοκάρια του Μάλτζαρη.
31′ Ο Σκλιοπίδης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Μάλτζαρη.
35′ Σουτ του Στεργίου από πλάγια θέση, ο Αλυσανδράτος αποσώβησε τον κίνδυνο.
39′ Κεφαλιά του Στεργίου μετά από σέντρα του Νικολέτου, σε ετοιμότητα και πάλι ο Αλυσανδράτος.
47′ Σουτ του Σαμανίδη, εν κινήσει, έπειτα από σέντρα του Σκλιοπίδη, έδιωξε ο Μάλτζαρης.
63′ Φάουλ του Νικολέτου, η μπάλα έφυγε άουτ.
70′ ΓΚΟΛ! 0-2: Ο Μπενίσκος με κεφαλιά τροφοδότησε τον Γεωργίου, ο οποίος ξεχύθηκε στην αντεπίθεση, απέφυγε και τον Μάλτζαρη και από πλάγια θέση έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 0-2 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.
72′ Ο Αλυσανδράτος αναδείχθηκε νικητής σε τετ α τετ με τον Αλεξίου, μπλοκάρονας το πλασέ του.

78′ Σουτ του Γεωργιάδη, μπλόκαρε ο Αλυσανδράτος.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Βλάχος με βοηθούς τους Καλλή και Κυριακόπουλο, της ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
Ιστιαία (Απόστολος Παπανικολάου): Μάλτζαρης, Μπουλγκουρίδης, Β. Ανέστης, Λαμπρόπουλος, Φυσαράκης, Γεωργιάδης (81′ Χαραλαμπίδης), Α. Στεργίου (81′ Μπιμπάι), Αλεξίου, Ίβιτς, Νικολέτος, Ηλιόπουλος (67′ Θόρια).
Διαγόρας Σεβαστής (Κώστας Παπαδόπουλος): Αλυσανδράτος, Σκλιοπίδης, Λαγδάρης, Δημητρίου, Τάχος, Μίχος, Σαμανίδης, Δημητρουλόπουλος, Μπενίσκος (90’+ Μυλωνάς), Γεωργίου (85′ Χατζηκωνσταντίνου), Καράμπελας (68′ Κατσιαμήτας).