Ο Αιγινιακός ηττήθηκε με 77-72 από τον Αριστοτέλη Φλώρινας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Φλώρινας, με 77-72, σε αγώνα για τη 17η αγωνιστική του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής Κατηγορίας.

Ο Αιγινιακός παρέμεινε κοντά στο σκορ σε όλο το πρώτο ημίχρονο, αλλά του στοίχησε το κακό του τρίτο δεκάλεπτο, όπου σημείωσε μόλις έντεκα πόντους και έδωσε στον Αριστοτέλη την ευκαιρία να ξεφύγει με δέκα έξι. Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα του Ηλία Λοτζανιώτη προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι, ωστόσο δε μπόρεσε να φτάσει στην κατάκτηση της νίκης.

Διαιτητές: Αγραφιώτης – Βασιλόπουλος.

Δεκάλεπτα: 21-17, 42-36, 61-45, 77-72.

ΦΣΦ Αριστοτέλης Φλώρινας (Μαυρουδίου): Τούζος 28 (6), Τέρπος 4, Σκαρλάτος 12 (2), Γυμνόπουλος 22, Καραβατάκης 2, Βασιλείου 9, Κέκελης, Δάμος, Συμεών, Νικολαΐδης, Μήλιος.

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Κατσιάνος 19, Μωυσίδης 16, Παουλεάνου 18, Αργυρόπουλος 5, Αναστασιάδης 11, Τσουτσούκας 3, Παρίσης.