Στην 6η θέση της βαθμολογίας της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας, εδραιώθηκε ο Ταύρος Ελάφου, που με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο κέρδισε 2-0 τον Απόλλωνα Ράχης, με τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι, ιδιαίτερα στο β’ μέρος είχαν την πρωτοβουλία, όχι όμως και την ουσία, να υποχωρούν στη 12η θέση.

Το 1-0 έγινε στο 29′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαγιαννόπουλου.
Το τελικό 2-0 διαμορφώθηκε στις καθυστερήσεις της συνάντησης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσοκάνη, σε μια παράβαση που υποδείχηκε σε ανατροπή του Σιαμπάνη.

Στο 43′ οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι μετά από κεφαλιά του Τσοκάνη.

Διαιτητής της συνάντησης ήταν ο Ντουράκογλου με βοηθούς τον Δημητριάδη και την Δανιηλίδου.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
Ταύρος Ελάφου: Μπεκιάρης, Πασχόπουλος, Νικολαΐδης, Παπαγιαννόπουλος, Μπουκλής, Μπάιμπος, Γεωργαντάς, Κουτσιαρής (88′ Χ. Μποστανίτης), Κωστίδης (64′ Σιαμπάνης), Σεριακίδης (46′ Κόλτσης), Τσοκάνης.
Απόλλων Ράχης: Δραγασιάς, Χρύσου (70′ Χ. Τσιμπούκας), Α. Καραγκούνης, Κυβελίδης, Α. Τριανταφύλλου, Ναβροζίδης, Τοστσίδης, Δ. Κατσαμάγκας, Κατής (42′ Καραθάνας), Π. Καρακούσης, Βαγενάς (76′ Ντούρος).