ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΑΣΚ Λαγκαδά 3-2
Ο Λαγκαδάς πήγε με τον αέρα του διεκδικητή του τίτλου στην Πυλαία, προηγήθηκε με 0-2 αλλά απο εκεί και πέρα ανέλαβαν δράση τα κορίτσια του Ανατόλια, τα οποία με ολική ανατροπή κέρδισαν με 3-2 και εκαναν άλμα παραμονής.
Ήταν ένα παιχνίδι με φαβορί τον Λαγκαδά, ο οποίος δύσκολα επικράτησε στο πρώτο σετ και έκανε το 0-1 με 24-26, αλλά στο δεύτερο ανέβασε την απόδοσή του και με 20-25 φάνηκε πως θα δικαιολογήσει τον τίτλο του φαβορί.
Το Ανατόλια μείωσε σε 1-2, όντας ανώτερο στο τρίτο σετ (25-21) και ξαναμπήκε στο παιχνίδι.
Μετά από ένα συγκλονιστικό 4ο σετ η γηπεδούχος ομάδα κατάφερε να ισοφαρίσει 2-2 με 28-26. Αυτοκτονία για τις φιλοξενούμενες που έχασαν και το τάι μπρέικ στη μια φάση (15-13). Μεγάλη ψυχή είχε το Ανατόλια που επέστρεψε μετά από ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι και κατάφερε να πάρει 2 υπερπολύτιμους βαθμούς στη μάχη της σωτηρίας.
Έτσι, η ομάδα του Κολλεγίου είναι ακόμη στο -3 από τον Αρχέλαο (στην προτελευταία θέση) και συνεχίζει να δίνει τη μάχη της, ενώ ο Λαγκαδάς έχασε την ευκαιρία να παραμείνει στην τροχία της πρώτης θέσης καθώς είδε τον Βότση να μεγαλώνει τη διαφορά (+4).

Τα σετ: 24-26, 20-25, 25-21, 28-26, 15-13.

ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης – ΜΑΣ Νέα Γενεά 3-2

ΑΟ Νέας Βύσσας – ΓΣΓ Νίκη Αλεξανδρούπολης 0-3
Μια απρόσμενα εύκολη νίκη πήρε στην Νέα Βύσσα για την 15η αγωνιστική η Νίκη Αλεξανδρούπολης επί του ΑΟ Νέα Βύσσας με 0-3 και τον έπιασε στην βαθμολογία.

Αυτή ήταν η τρίτη σερί νίκη για την ομάδα της Αλεξανδρούπολης που ‘επιασε τετράδα και έχει 24 βαθμούς όσους έχει η Νέα Γενέα και η ομαδα της Βύσσας που γνώρισε 4η σερί ήττα.
Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο σε όλα τα σετ αλλα τα κορίτσια του Ανδρεάδη έδιξαν ότι βρίκονται σε εξαιρετική κατάσταση επικρατώντας στα δυο τελευταία δραματικά σετ,  σε αντίθεση με αυτά του Βλασσακίδη που δείχνουν να έχουν να τα έχουν παρατήσει διαγράφωντας την υπόλοιπη εξαιρετική χρονιά.

Τα σετ: 20-25, 23-25, 29-31
ΑΟ Νέας Βύσσας (Βλασακίδης): Μέλκα, Παπαδοπούλου, Σπυροπούλου, Παπαστεφάνου, Λελεντζή, Μαλουκου, Κωνσταντινίδου (λ), Σταματοπούλου, Δεβετζή.
ΓΣ Νίκη Αλεξανδρούπολης (Ανδρεάδης): Σιούγγαρη, Νικολαΐδου, Παπάζογλου, Καρακύκλα, Καράμπαλη, Παρισάκη, Καλογεροπούλου (λ), Αργύρη.

ΔΑΣ Ωραιοκάστρου – ΧΑΝΘ 1-3