Ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς επικράτησε με 67-65 του Φίλιππου Νέας Πέλλας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λιτοχώρου Πύρρος Δήμας, σε αγώνα για τη 14η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Σε έναν συναρπαστικό αγώνα που αποζημίωσε τους φιλάθλους που το παρακολούθησαν, με το ενδιαφέρον που είχε καθ’ όλη τη διάρκειά του, ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς κατάφερε να πάρει τη νίκη με 67-65, αποδίδοντας εξαιρετικά, κυρίως στο τελευταίο δεκάλεπτο, όπου με επιμέρους σκορ 21-13 κατάφερε να πάρει τη νίκη χάρη σ’ ένα καλάθι του Δρούγκα στην εκπνοή του αγώνα και να κλείσει τη φετινή σεζόν με ένα επιτυχημένο αποτέλεσμα.

Διαιτητές: Τοπαλίδης – Γρηγοριάδης

Δεκάλεπτα: 13-16, 29-32, 46-50, 67-65.

ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς: Δρούγκας 22 (1), Φωτίου, Κουλιανός 3 (1), Τζόβας 16, Μέγας 19 (1), Χατζής 7 (1), Μπακάλης, Σαλιώρας, Κεχαγιάς.

ΑΣ Φίλιππος Νέας Πέλλας (Κοκκονας): Κόμκης, Πατσός 10 (2), Περπερίδης 22 (1), Σατραζάνης 4, Οικονομόπουλος, Τσακμάκης 2, Παπαμανώλης 2, Δημτσιούδης, Καφετζάκης, Φαρδέλας 25 (1), Σαντσίδης.

Δείτε το καλάθι του Δρούγκα στην εκπνοή του αγώνα, που έκρινε την αναμέτρηση.