Η Νίκη Αιγινίου επικράτησε με 3-1 σετ της Ολυμπιάδας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αιγινίου, σε αγώνα για τη 18η και τελευταία αγωνιστική του 1ου υποομίλου του Β’ ομίλου της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών.

Σε έναν αγώνα στον οποίο και οι δύο ομάδες δικαιολόγησαν το γεγονός ότι βρίσκονται στις δύο πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα, η Νίκη Αιγινίου παρουσιάστηκε πιο συγκεντρωμένη και πιο αποφασισμένη στα κρίσιμα σημεία του αγώνα και παρά το γεγονός ότι έχασε το πρώτο σετ, κατάφερε να πάρει τα τρία επόμενα, με όλα τα σετ να κρίνονται κυριολεκτικά στις λεπτομέρειες.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα, η ομάδα της βόρειας Πιερίας κατέκτησε την πρώτη θέση στον υποόμιλο και μαζί με την αποψινή της αντίπαλο πήραν την πρόκριση στα play off ανόδου στην Volley League.

Τα σετ: 21-25, 25-21, 27-25, 25-20.