Δεύτερη νίκη σε ισάριθμους αγώνες για την Εθνική Γυναικών, που στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλλου επικράτησε 6-0 απέναντι στο Κόσσοβο. Στο προσεχές και τελευταίο παιχνίδι του 2ου ομίλου εναντίον της Αλβανίας, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα διεκδικεί δύο αποτελέσματα (νίκη, ισοπαλία) για να τερματίσει στην πρώτη θέση.

Η ελληνική ομάδα άνοιξε το σκορ στο 33’ με την Μάρκου και έξι λεπτά αργότερα η Χατζηγιαννίδου διπλασίασε τα τέρματα της «γαλανόλευκης». Πάλι σε διάστημα έξι λεπτών, αυτή τη φορά σε δύο σημεία του δεύτερου ημιχρόνου (51’ Κακαμπούκη, 57’Νάτη – 76’ Κόγγουλη, 82’ Σιδηρά), η Εθνική έφτασε με άνεση στο τελικό 6-0.

Στον άλλο αγώνα του ομίλου, Μάλτα-Αλβανία 0-0.

Ελλάδα: Πελετίδου, Κακαμπούκη (64’ Σιδηρά), Γκάτσου, Νατή, Χατζηγιαννίδου, Παντελιάδου (68’ Κόγγουλη), Δημητρίου, Παπαδοπούλου, Μωραϊτου, Μάρκου, Γεωργίου (79’ Κωτσάκη).

Κόσσοβο: Κολγκέτσι, Φερ. Καστράτι, Φατ. Καστράτι (61’ Λουστάκου), Σάλα, Λίμανι, Κριέζιου, Σίλα, Ντουργκούτι, Ρέξα (72’ Μούσα), Μόρινα (36’ Μπαϊρά), Μπικιάι.