Δεχόμενος τρία γκολ στο πρώτο ημίωρο του αγώνα (10′, 11′ και 32′), ο Πιερικός έχασε 3-1 στην Κέρκυρα από τον ουραγό Αστέρα Πετριτή, στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του πρωταθλήματος του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Οι Κατερινιώτες απλά μείωσαν στο 72′. Στην Άρτα, ο Αχιλλέα αν και μετέτρεψε το 2-0 που προήλθε από γκολ των Ευαγγέλου στο 1′ και κουσίδη στο 24′ σε 2-2 μέσα σε τέσσερα λεπτά στο α’ μέρος (39′ Σκέντος, 42′ Πετρουζέλης πεν), δέχθηκε άλλα δυο γκολ στο 2ο ημίχρονο από τον Χαρτσιά στο 74′ και στο 83′ και υποβιβάστηκε στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣ Πιερίας. Ο Διαγόρας Σεβαστής επιβλήθηκε 2-0 του Εθνικού Φιλιππιάδας στο Βατάν και έκλεισε νικηφόρα τη φετινή εξαιρετική χρονιά του, χάρη σε γκολ των Μυλωνά στο 12′ και Αβραμίδη στο 87′. Ήττα για την Πύδνα στη Λευκάδα, με τον Τηλυκράτη να επικρατεί 2-1 των Κιτριωτών. Τα γκολ του Τηλυκράτη μπήκαν στο 14′ και στο 45′ ενώ η Πύδνα μείωσε στο 71′.