Η ΑΓΕ Πιερίας ηττήθηκε με 56-38 από τον Πανσερραϊκό, στο Κλειστό Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Επταπυργίου, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική του Ειδικού πρωταθλήματος Ανόδου στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών.

Καλύτερα ξεκίνησε το παιχνίδι ο Πανσερραϊκός, ο οποίος πήρε διψήφια διαφορά έως τα μέσα του πρώτου δεκαλέπτου. Η ΑΓΕ Πιερίας αντέδρασε στα τελευταία λεπτά και έκλεισε το δεκάλεπτο στο 19-12.

Με διαφορά δέκα πόντων υπέρ του Πανσερραϊκού έληξε το ημίχρονο, με την ομάδα της Κατερίνης να είναι κοντά στο σκορ, χωρίς όμως να αποφεύγει ορισμένα λάθη στην επίθεση και να διαμορφώνεται το σκορ στο 30-20.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά μεγάλωσε υπέρ του Πανσερραϊκού με αποτέλεσμα το δεκάλεπτο να λήξει 43-23.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Πανσερραϊκός μεγάλωσε κι άλλο τη διαφορά φτάνοντας τελικά στη νίκη με σκορ 56-38.

Διαιτητές: Παπαδοπούλου – Αθανασιάδης

Δεκάλεπτα: 19-12, 30-20, 43-23, 56-38.

Πανσερραϊκός (Μάρκου): Πελτέκη 6 (1), Κουτούση 12, Τσάντα 4, Πιτσιάβα 11 (1), Κουζάλη 7 (1), Χύσα 5, Κίναλη 5 , Πλεύρη, Μανάφη 3, Γιαουράκη 3 (1), Μηλιούδη, Παπούδα.

ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Τσενεκίδου 15, Δροσούνη 5 (1), Νικολαϊδου 1, Βαρμάζη 2, Χατζηαγοράκη 10 (3), Θεοδωρίδου, Κατσαρα, Λάππα, Πάσχου 2, Γιαλλίδου 3, Πατσιαλή.