Στην πόλη Ανζέρ της Γαλλίας έγιναν σήμερα οι αγώνες Decanation με τη συμμετοχή αθλητών από την Γαλλία, την Κίνα, την Ιαπωνία, τις ΗΠΑ, την Ουκρανία, την Πολωνία και τα Βαλκάνια.

Με τα χρώματα της μικτής βαλκανικής ομάδας πήραν μέρος στη διοργάνωση τρεις αθλητές μας.

Η Ελισάβετ Πεσιρίδου κατέλαβε την έκτη θέση στα 100 μ. εμπ. με 13.59, σε μια κούρσα όπου νικήτρια ήταν η Αμερικανίδα Κρίστι Κάστλιν με 12.95, η αθλήτρια που κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο Παγκόσμιο του Λονδίνου.

Την έκτη θέση κατέλαβε στα 200 μ. ο Πάνος Τρυβιζάς, που σημείωσε 21.47, σε μια κούρσα, όπου νικητής ήταν ο Κριστόφ Λεμέτρ με 20.36.

Χαλαρή κούρσα έκανε η Κωνσταντίνα Γιαννοπούλου που διένυσε τα 800 μ. σε 2.15.61.

Πλέον οι αθλητές μας θα ξεκινήσουν την προετοιμασία τους για τη νέα χρονιά, δεδομένο του ότι στο σύνολο τους προερχόταν από περίοδο ξεκούρασης.