Ο Αιγινιακός επικράτησε 64-62 του Βατανικού, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αιγινίου, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Καλύτερος ήταν στο πρώτο δεκάλεπτο ο Βατανιακός, με αποτέλεσμα να προηγηθείς στην ολοκλήρωσή του με 14-21.

Η δεύτερη περίοδος ήταν ισορροπημένη με το αποτέλεσμα του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 29-38 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Αιγινιακός ανέκαμψε, γεγονός που είχε ως συνέπεια τη μείωση της διαφοράς, με τον Βατανιακό ωστόσο να κρατάει το προβάδισμα στο τέλος της περιόδου με 48-52.

Το τέταρτο δεκάλεπτο ήταν συναρπαστικό, με τον Αιγινιακό να κατάφέρνει να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα, με το τελικό 64-62.

Διαιτητής: Ευφραιμίδης – Γιανκίδης.

Δεκάλεπτα: 14-21, 29-38, 48-52, 64-62.

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Πιπιλίκας, Κατσιάνος 8 (2), Αργυρόπουλος 15 (2), Κοντόπουλος 11 (1), Κοιλιάς, Στογιαννόπουλος, Βουλτσίδης 4 (1), Κιρκιντζιώτης 4, Μελίδης 2, Στάμος 5, Δεμερτζής, Παπαμιχαήλ 15.

ΑΕΚ Βατανιακός Σάρισα (Χοτοκουρίδης): Λάλλας, Μαρινόπουλος, Βουτσακόπουλος 10 (2), Βαρβούτης 12, Μαρμαρίδης, Πόσιος 3, Κοτσίμπελης 10 (2), Μπίσμπας 14 (2), Ακερμανίδης 6, Τερζόπουλος, Σιαπάκας 3, Βαφείδης 4.