Ο Βαφύρας ηττήθηκε με 50-80 από τους Αετούς Βέροιας, στο Κλειστό Γυμνας΄τηριο Αγίου Σπυρίδωνα, σε αγώνα για την 1η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Με τις άμυνες να μιλούν στο πρώτο δεκάλεπτο και τον Βαφύρα να ευστοχεί μόλις σε τρεις προσπάθειες, οι Αετοί προηγήθηκαν με 6-16 στην ολοκλήρωσή του.

Ισορροπημένη ήταν η δεύτερη περίοδος με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ στο 22-35 υπέρ των φιλοξενούμενων.

Οι Αετοί κυριάρχησαν κατά κράτος και στο τρίτο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα η διαφορά να διαμορφωθεί στους είκοσι τέσσερις πόντους (36-60) στην ολοκλήρωσή του.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και της τέταρτης περιόδου, με τους Αετούς να φτάνουν σε μία άνετη επικράτηση με το τελικό 50-80.

Διαιτητές: Ευφραιμίδης – Γιανκίδης.

Δεκάλεπτα: 6-16, 22-35, 36-60, 50-80.

ΓΑΣ Βαφύρας (Σαραπτσής): Σαραπτσής 2, Μιλκούδης 11, Ευαγγελόπουλος 9, Αραμπατζής, Μπατζάκης, Κυπαρίσσης 2, Σιώκας 2, Στεφάνου, Καραμπατάκης 6 (2), Στεφανίδης 9, Γερομιχαλός 9 (3).

ΚΣ Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τσιμτσιρίδης 10, Ιωσηφίδης 13 (2), Ουζούνης 9 (1), Γκεκόπουλος 24, Πάππου, Χρυσάφης 14 (4), Κασάπης 3, Βλαχάκης 3, Νιπτένης 2, Κλωναράς 2.