Ο Αιγινιακός ηττήθηκε από την Αλεξάνδρεια με 66-64, στο 2ο Γυμνάσιο Αλεξάνδρειας, σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Αιγινιακός Μπήκε καλύτερα στον αγώνα και προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 13-20.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, με την ομάδα της βόρειας Πιερίας να καταφέρνει να διευρύνει κατά ένα πόντο το προβάδισμά της σε σχέση με αυτό της πρώτης περιόδου (27-35).

Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε στο τρίτο δεκάλεπτο, ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν τη διαφορά στους πέντε πόντους στο τέλος της περιόδου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες συμβάδισαν στο σκορ, με καμία να μην καταφέρνει να πάρει κάποια διαφορά ασφαλείας, με την Αλεξάνδρεια να αναδεικνύεται νικήτρια στις λεπτομέρειες με το τελικό 66-64.

Διαιτητές: Σαρακενίδης – Μητσιμπόνας.

Δεκάλεπτα: 13-20, 27-35, 47-52, 66-64.

ΓΑΣ Αλεξάνδρειας: Πουρλιοτόπουλος 5 (1), Παπαγερίδης, Μπαγιώκας 3 (1), Ζησιός 7 (1), Γιοαβανόπουλος 11 (1), Παντοφλίδης 7, Εξαρχόπουλος, Καρκάρας 23 (1), Πρόιος, Καραγιάνννης, Μουγκλέτσι, Σιτσάνης 10.

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Πιπιλίκας 2, Κατσιάνος 21 (2), Αργυρόπουλος 23 (4), Κοντόπουλος 2, Κοιλίας, Κιρκιντζώνης 4, Μελίδης 4, Στάμος 2, Δεμερτζής, Παπαμιχαήλ 6, Εξαρχόπουλος, Φανούλης.