Την κούρσα του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας εξακολουθεί να “οδηγεί” η Αναγέννηση Κολινδρού, η οποία επικράτησε και ενάντια στη Δόξα 10 Μοσχοχωρίου, με 1-0, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής, στο ουδέτερο γήπεδο της Ανδρομάχης (λόγω έργων στο γήπεδο του Μοσχοχωρίου). Τα “τσακάλια” που παραμένουν η μοναδική ομάδα χωρίς απώλειες στο πρωτάθλημα έφτασαν στο “τρίποντο” με τον Μπατσαρά στο 70′, σε μια νίκη που ήλθε δύσκολα, απέναντι στη Δόξα που πάλεψε αλλά δεν κατόρθωσε να πάρει κάτι θετικό από την αναμέτρηση, έχοντας, μάλιστα, δοκάρι με τον Παπαγιαννόπουλο στο 60′.

1′ Μετά απο λάθος της άμυνας της Δόξας ο Α. Τραούδας έκανε το σουτ από το ύψος του πέναλτι, όμως ο Μπούτας έδιωξε με τα πόδια.
4′ Ο Μπαντές παραλίγο να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του (κατέληξε κόρνερ), έπειτα από ασυνεννοησία του Ρενάτο με τον Μοσχίδη.
10′ Κεφαλιά του Μυσιούδου έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Μαντζουράκη, έδιωξε ο Μπούτας.
16′ Ο Μπούτας απέκρουσε πλασέ του Α. Τραούδα.
27′ Δυνατό σουτ του Βασιουρή, έπεσε και μπλόκαρε ο Μοσχίδης.
30′ Μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαγιαννόπουλου, ο Μποστανίτης έγινε κάτοχος της μπάλας και από κοντά πλάσαρε άουτ.
48′ Ο Μπαντές τροφοδότησε τον Μπατσαρά και αυτός έκανε το σουτ το οποίο απέκρουσε ο Μπούτας.
60′ Εκτέλεση φάουλ του Παπαγιαννόπουλου, η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι του Μοσχίδη.
70′ ΓΚΟΛ! 0-1: Ο Μαντζουράκης τροφοδότησε τον Μπατσαρά ο οποίος σούταρε και έκανε το 0-1.
75′ Εκτέλεση φάουλ του Παπαγιαννόπουλου, απομάκρυνε με γροθιές ο Μοσχίδης σε κόρνερ.
85′ Σουτ του Μαντζουράκη, έδιωξε ο Μπούτας.

Διαιτητής ήταν ο Ασλανίδης με βοηθούς τον Μαυρόπουλο και την Τσικλητάρη.

Δόξα 10 Μοσχοχωρίου: Μπούτας, Μέλιος, Πασχόπουλος, Βανάσας, Σκραπάρης (65′ Κ. Γκουτζιανάς), Γ. Μποστανίτης, Παπαγιαννόπουλος, Πίτλιακας, Γ. Γκουτζιάνας, Κατσαντώνης.
Αναγέννηση Κολινδρού: Μοσχίδης, Μπαντάς, Ρενάτο, Χρυσάφης, Μυσιούδης, Μπατσαράς, Μαυρίδης (55′ Κατσιούλας), Α. Τραούδας (86΄Ρομπέρτο), Παναγιωτίδης (67′ λ.τ. Ορφανίδης), Μαντζουράκης.

ρεπορτάζ: Σάββας Αχλατλής