Ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς επικράτησε με 58-50 του Κολινδρού, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λιτοχώρου Πύρρος Δήμας, σε αγώνα για την 3η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς μπήκε δυνατά στον αγώνα και πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, τόσο στην άμυνα όσο και στην επίθεση, κατάφερε να προηγηθεί με 22-9 στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.

Το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο, με αποτέλεσμα το πρώτο μισό της αναμέτρησης να ολοκληρωθεί με το σκορ στο 32-19.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κολινδρός επιχείρησε την αντεπίθεση, στην προσπάθειά του να ανατρέψει τα έως τότε δεδομένα του παιχνιδιού και πέτυχε να μειώσει τη διαφορά σε 42-29.

Ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα και στο τέταρτο δεκάλεπτο διαχειρίστηκε και κατάφερε και να διευρύνει το προβάδισμά του φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 58-50.

Διαιτητές: Τοπαλίδης – Κορμεντζάς.

Δεκάλεπτα: 22-9, 32-19, 42-29, 58-50.

ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς: Ραμαντάνης, Αϊβαλιώτης, Γρεβενίτης, Κουλιανός, Φακίτσας, Μπουρδούβαλης, Μυλωνάς 15, Ζαφειρίδης, Αναστασίου 8, Μέγας 21, Σπαθάρας 3, Τσακίρης 5 (1).

ΑΣ Κολινδρού: Πλάτσας, Τοπαλίδης 9 (1), Τσικούρας 13 (4), Μανίκας, Πάσχος 4, Ζησιόπουλος 2, Ιωαννίδης, Λαπατούρας 18 (1), Παπαζήσης 4, Καποδίστριας.