Ο Βαφύρας επικράτησε με 69-34 του Εργόναθλου, στο Κλειστό Γυμναστήριο Αγίου Σπυρίδωνα, σε αγώνα για την 4η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Βαφύρας παρουσιάστηκε σοβαρός από το πρώτο λεπτό και με την άμυνά του να δέχεται μόλις πέντε πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο, δημιούργηε μία διαφορά δεκαπέντε πόντων (20-5).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Εργόναθλος βελτίωσε την απόδοσή του, ωστόσο ο γηπεδούχος ήταν και πάλι καλύτερος με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 39-16 υπέρ του Βαφύρα.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τρίτου με το σκορ να διαμορφώνεται στο 55-24.

Τυπικής διαδικασίας ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο, με τον Βαφύρα να αναδεικνύεται νικητής με το τελικό 69-34.

Διαιτητές: Μητσιμπόνας – Τοπαλίδης.

Δεκάλεπτα: 20-5, 39-16, 55-24, 69-34.

ΓΑΣ Βαφύρας (Σαραπτσής): Σαραπτσής 14 (2), Μιλκούδης 9 (1), Ευαγγελόπουλος 6, Αραμπατζής, Μπατζάκης 6 (1), Κυπαρίσσης 13, Σιώκας, Καραμπατάκης 3 (1), Στεφανίδης 6, Παπακώστας, Γερομιχαλός 12 (4).

ΜΠΑΣ Εργόναθλος (Παπαδόπουλος): Τσίλκογλου 6, Παυλίδης, Παπαδόπουλος 3 (1), Κλαυδιανός, Δαφλίδης 5, Δραγανίδης 2, Τζαβέλλας 2, Δημητριάδης 9, Καραστογιάννης, Αρκούδας 7.