Οι Πάνθηρες ηττήθηκαν με 50-62 από τους Αετούς Βέροιας, στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο, με τις άμυνες να κυριαρχούν στο παιχνίδι και η ολοκλήρωσή του να βρίσκει ισόπαλες τις δύο ομάδες με 12-12.

Η ομάδα της Κατερίνης έμεινε χωρίς πόντο για 3’ 50” στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους Αετούς Βέροιας να το εκμεταλλεύονται και να παίρνουν προβάδισμα εννέα πόντων (18-27) 3’ 41” πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Μόλις δύο εύστοχες προσπάθειες εντός πεδιάς είχαν οι Πάνθηρες στο τρίτο δεκάλεπτο, γεγονός που μοιραία τους έφερε σε μειονεκτική θέση στο κυνήγι της νίκης και έδωσε το δικαίωμα στους φιλοξενούμενους να προηγηθούν στο τέλος της περιόδου με 33-50.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι Πάνθηρες δεν κατάφεραν, παρόλη τη μαχητικότητά τους, να αλλάξουν τις ισορροπίες που διαμορφώθηκαν στην Τρίτη περίοδο και γνώρισαν την ήττα με 50-62.

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ. – Γιανκίδης.

Δεκάλεπτα: 12-12, 27-31, 33-50, 50-62.

ΓΑΣΠ Πάνθηρες (Χρυσίδης): Βάτος, Κεσεσίδης, Κεραμιδάς 4, Σκρέτας 3 (1), Καρακασίδης 1, Λαγαμτζής 2, Γκαβοτάσιος 9, Αδαμόπουλος 6, Μπούσμπουρας 11, Πολυχρόνης 6 (2), Ιορδανίδης, Βάτος 8 (2).

ΚΣ Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τσιμτσιρίδης 5, Ιωσηφίδης 22 (5), Παπαδόπουλος 3 (1), Ουζούνης, Γκεκόπουλος 22, Πάππου 10, Χρυσάφης, Κασάπης, Βλαχάκης.