Ο Αιγινιακός επικράτησε με 54-78 του Αετού Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για την 5η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να εμφανίζονται παραγωγικές στον επιθετικό τομέα και η λήξη του βρήκε τον Αιγινιακό να προηγείται με βραχεία κεφαλή (20-21).

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αιγινιακός εμφανίστηκε ελαφρώς βελτιωμένος επιθετικά, με αποτέλεσμα να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενος με 36-41.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν η άμυνα αυτή που μίλησε για την ομάδα της Βόρειας Πιερίας, καθώς ο Αετός Κιλκίς ευστόχησε μόλις σε μία προσπάθεια εντός πεδιάς, με αποτέλεσμα ο Αιγινιακός να διευρύνει το προβάδισμά του και να προηγηθεί με 41-59.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο φιλοξενούμενος διαχειρίστηκε τη διαφορά που είχε ήδη δημιουργήσει και δεν δυσκολεύτηκε να φτάσει στην τελική επικράτηση με 54-78.

Διαιτητές: Εκίζογλου – Θεοδωρίδης.

Δεκάλεπτα: 20-21, 36-41, 41-59, 54-78.

ΑΣ Κεραυνός Άσπρου (Αποστόλου): Ζηρίδης, Φιλιππίδης 10, Αραβίδης Δ., Κιουσές 12 (2), Αραβίδης Α., Αμοιρίδης 5, Ντομοτσίδης 3 (1), Πουλταρτζίδης 3, Μαραριτίδης 3 (1), Κόγιας 16 (1), Τσαρίδης 2.

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Πιπιλίκας, Κατσιάνος 14 (2), Αργυρόπουλος 22 (2), Κοντόπουλος 2, Κοιλιάς, Βουλτσίδης 10, Κιρκιντζώτης 7, Στάμος, Δεμερτζής 2, Φανούλης, Παπαμιχαήλ 21 (2).