Το katerinisport.gr, η πρώτη αθλητική ιστοσελίδα της Πιερίας, σας δίνει τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε από το Α’ ΔΑΚ Κατερίνης, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη του αγώνα Πιερικός – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας, για την 11η αγωνιστική του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής.

Πιερικός – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 2-1 (9′ Κραγιόπουλος σουτ, 90′ Κοκονόζι σουτ – 62′ Κίτσας κεφ)

Το “φιλμ” του αγώνα
9′ ΓΚΟΛ! 1-0: Ο Κραγιόπουλος δέχτηκε τη μπάλα ανάμεσα στη μεσαία γραμμή και τη μεγάλη περιοχή των Ημαθιωτών και επιχείρησε το μακρινό σουτ, η μπάλα έσκασε στο έδαφος και ξεγέλασε τον Αργυρόπουλο, για να γίνει το Πιερικός – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας 1-0.
20′ Σουτ του Σαμανίδη, έξω από την περιοχή, ο Ποτουρίδης έβαλε το πόδι και παραχώρησε κόρνερ.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 11ης αγωνιστικής δεν υπάρχει γκολ έως τώρα (15′).
Ρεπό: Αγροτικός Αστέρας

25′ Αναγκαστική αλλαγή για τον Πιερικό, στη θέση του Ουατταρά, ο Κατσιαμήτας.
25′ Εκτέλεση κόρνερ του Κτιστόπουλου από δεξιά, κεφαλιά Καρτσαμπά από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Αργυρόπουλου.

Πανιώνιος – ΠΑΟΚ 0-0

31′ Σέντρα του Κίτσα από δεξιά, κεφαλιά του Ζωγράφου, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Παπατολίκα.
35′ Σουτ του Κραγιόπουλου έξω από την περιοχή, ο Αργυρόπουλος απέκρουσε ασθενώς, η μπάλα πήρε πορεία παράλληλα με την εστία του Πιερικού με τον Γκουντρουμπή να κινείται και να σουτάρει, από αντικανονική θέση όμως (οφσάιντ), σε ένα σουτ που ούτως ή άλλως απέκρουσε ο τερματοφύλακας της ομάδας των Τρικάλων.

Στο 35′ των αγώνων του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής

ΑΕΠ Ηρακλής – Καμπανιακός 3-0
Ρεπό: Αγροτικός Αστέρα

38′ Κίτρινη ο Κτιστόπουλους, του Πιερικού.
44′ Ο Κτιστόπουλος έκλεψε τη μπάλα από τον αντίπαλο τερματοφύλακα έξω από την περιοχή (!) και σούταρε σε κενή εστία…καταφέρνοντας να στείλει τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια, σε μια μεγάλη ευκαιρία για τον Πιερικό.

Πανιώνιος – ΠΑΟΚ 0-1

55′ ΑΠΟΒΟΛΗ του Κανταρτζή, για τον Πιερικό, με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
58′ Αλλαγή για τον Πιερικό. Στη θέση του Κτιστόπουλου, ο Παραφέστας.
62′ Αλλαγή για τους Τρικαλινούς. Στη θέση του Κοκοράκη, ο Βαφειάδης.
62′ ΓΚΟΛ! 1-1: Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ποτουρίδη από αριστερά, ο Κίτσας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Παπατολίκα, ο τερματοφύλακας .
63′ Συρτή σέντρα του Κυριλλίδη από δεξιά, Γκουντρουμπής και Κατσιαμήτας δε μπόρεσαν να βρουν τη μπάλα, με τους παίκτες του Πιερικού να διαμαρτύρονται για πέναλτι-τράβηγμα στον Γκουντρουμπή. Στις διαμαρτυρίες, την κίτρινη κάρτα είδε ο Κυριλλίδης.

Παναιγιάλειος – Τρίκαλα 0-1

Στο 75′ Λαγδάρης, αντί Βλάχου, για τους φιλοξενούμενους.
75′ Γύρισμα του Παραφέστα προς τα πίσω, η μπάλα πέρασε σύριζα από το αριστερό δοκάρι του Παπατολίκα, σε μια καλή στιγμή για την ομάδα του Μεγάλου Αλεξάνδρου.
77′ Κοκονόζι αντί Κυριλλίδη για τον Πιερικό.
77′ Καπετάνος αντί Ποτουρίδη, για τον Μ. Αλέξανδρο.
80′ Κίτρινη για τον Ζωγράφο.

Γκολ ο Αιγινιακός με τον Σοφιάνη! Αιγινιακός – Απόλλων Πόντου 2-1 στο 80′

81′ Εκτέλεση φάουλ του Γκουντρουμπή, μπλόκαρε ο Αργυρόπουλος.
82′ Ευθυμίου αντί Παρσόπουλου, για τον Μ. Αλέξανδρο Τρικάλων.
84′ Ατομική ενέργεια και σουτ του Κοκονόζι έξω από την περιοχή, η μπάλα στη ρίζα του αριστερού δοκαριού του Αργυρόπουλου, το ριμπάουντ ο Γκουντρουμπής ο οποίος έκανε το δυνατό διαγώνιο σουτ, όμως ο Αργυρόπουλος παραχώρησε κόρνερ.
88′ Ο Καρτσαμπάς έκοψε τελευταία στιγμή τον Κίτσα, πριν αυτός σουτάρει μέσα από την περιοχή.
89′ Πολύ καλή στιγμή για τους Ημαθιώτες με διαγώνιο σουτ του Καπετάνου να περνάει ελάχιστα εκατοστά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Παπατολίκα.
90′ ΓΚΟΛ! 2-1: Ο Κοκονόζι με διαγώνιο σουτ από δεξιά, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Αργυρόπουλου, κάνοντας το 2-1 για τον Πιερικό.
90’+1′ Κίτρινη ο Παπατολίκας.
90’+4′ Κίτρινες σε Κοκονόζι και Τσουλχάη.