Οι Πάνθηρες επικράτησαν με 85-54 των Ατρόμητων Νέας Σάντας, στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Πάνθηρες έδειξαν την ανωτερότητά τους από το πρώτο λεπτό του αγώνα και χωρίς να δυσκολευτούν έφτασαν στην έκτη τους νίκη σε επτά αγώνες στην Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Πάνθηρες μπήκαν αποφασισμένοι στο παιχνίδι, η πιεστική τους άμυνα απέδωσε καρπούς και απέκτησαν διψήφια διαφορά  (16-4) πριν ολοκληρωθεί ένα πεντάλεπτο αγώνα, ενώ ολοκλήρωσαν το πρώτο δεκάλεπτο όντας μπροστά στο σκορ με 27-10.

Με αμείωτο ρυθμός συνέχισε η ομάδα της Κατερίνης και στο δεύτερο δεκάλεπτο και το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το υπέρ της 51-22.

Βελτιωμένοι παρουσιάστηκαν οι φιλοξενούμενοι στο τρίτο δεκάλεπτο, ωστόσο οι Πάνθηρες αύξησαν ακόμα περισσότερο τη διαφορά και η περίοδος ολοκληρώθηκε με 69-36.

Διαδικαστικού χαρακτήρα ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε υπέρ της ομάδας της Κατερίνης.

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ. – Τσινίκος.

Δεκάλεπτα: 27-10, 51-22, 69-36, 85-54.

ΓΑΣΠ Πάνθηρες (Χρυσίδης): Ιορδανίδης 2, Μαντζόλης 2, Πολυχρόνης 5 (1), Καρατόλιος 27 (7), Μπούσμπουρας 6, Αδαμόπουλος 2, Κολαξίδης 6, Λαγαμτζής 8, Κεσεσίδης, Σκρέτας 23 (3), Κεραμιδάς 2, Βάτος 2.

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Νέας Σάντας (Λαδάς): Δεβλέτογλου, Φακίτσας 7 (1), Βέττης, Βλαχόπουλος 14 (1), Πανταζής 8, Σέμπρος 18 (1), Ναρλίδης 7 (1).