Ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς ηττήθηκε με 51-79 από τον Βαφύρα, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λιτοχώρου Πύρρος Δήμας, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο, με τις άμυνες να κυριαρχούν και τις δύο ομάδες να το ολοκληρώνουν ισόπαλες με 11-11.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Βαφύρας κυριάρχησε κατά κράτος, τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση με αποτέλεσμα να κλείσει το πρώτο ημίχρονο προηγούμενος με 23-36.

Ανάλογη ήταν η εικόνα και του τρίτου δεκαλέπτου με την ομάδα του Μιχάλη Σαραπτσή να εκτοξεύει τη διαφορά και να προηγείται με 34-63.

Αμφίρροπο ήταν το τέταρτο δεκάλεπτο, με τον Βαφύρα να επιστρέφει στις νίκες, με το τελικό 51-79.

Διαιτητές: Γιανκίδης – Τοπαλίδης.

Δεκάλεπτα: 11-11, 23-36, 34-63, 51-79.

ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς: Αϊβαλιώτης, Σπαθάρας 6, Γρεβενίτης, Μπουρδούβαλης 6, Τσιώκας, Ζαφειρίδης, Αναστασίου 6, Φακίτσας 1, Μέγας 15 (1), Τσακίρης, Ραμαντάνης 8, Μυλωνάς 9.

ΓΑΣ Βαφύρας (Σαραπτσής): Σαραπτσής 3 (1), Μιλκούδης 15 (1), Ευαγγελόπουλος 22 (2), Αραμπατζής 7 (1), Μπατζάκης 7, Κυπαρίσσης 14, Σιώκας 4, Στεφάνου 5 (1), Σκέντος, Ελευθεριάδης, Καραμπατάκης, Παπακώστας 2.