Ο Αρχέλαος Savvidis Team ηττήθηκε με 21-20 από το Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για την 7η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Αφού ξεπέρασε την πίεση που άσκησαν οι γηπεδούχοι στο πρώτο πεντάλεπτο, ο Αρχέλαος Savvidis Team πήρε τον έλεγχο του αγώνα, πέρασε μπροστά στο σκορ και κατάφερε να προηγηθεί με τέσσερα τέρματα διαφορά (15-19) στα μισά του πρώτου ημιχρόνου. Στην συνέχεια το Κιλκίς αντέδρασε και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες με 11-11.

Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα είχε το προβάδισμα καθ’ όλη τη διάρκειά του με τους παίκτες του Σωκράτη Σκούφα να αγγίζουν άλλη μία ανατροπή, αλλά τελικά να γνωρίζουν την ήττα με 21-20.

Διαιτητές: Πατιός – Νάσκος.

Δίλεπτα: 2-7.
Πέναλτι: 3/4 – 0/0.

Πεντάλεπτα: 2-1, 3-5, 4-9, 6-10, 8-10, 11-11 (ημχ.), 13-12, 15-13, 18-16, 18-17, 20-18, 21-20

ΓΑΣ Κιλκίς (Λαζαρίδης): Κολεσιώτης, Μιχαηλίδης, Βαφειάδης, Ψάρρας, Αναστασιάδης, Φαχουρίδης Στ. 1, Δούγιας 3, Τοκατζόγλου 1, Χρ. Μαυρόπουλος 3, Γαγιασίδης 5, Φαχουρίδης Αρ. 3, Κοβλακάς, Δεληγιάννης 5, Αν. Μαυρόπουλος, Σάκαλης, Φυτανίδης.

Αρχέλαος Savvidis Team (Σκούφας): Κοσμίδης, Τριανταφύλλου 2, Ξεφτέρης, Ξώνης 1, Εγγλέζος, Ραντζέλοβιτς 10, Χαραλαμπίδης 3, Παπανάκος, Δ. Σκούφας, Κ. Σκούφας, Χρυσός 1, Χατζηπαυλίδης, Παπαδοπουλος, Σαϊδές 2, Αναστασίου 1.