Οι Πάνθηρες επικράτησαν με 85-55 του Άθλου Αλεξάνδρειας, στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης, σε αγώνα για την 9η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Πάνθηρες μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, επέβαλαν το ρυθμό τους και πήραν από νωρίς το προβάδισμα, κλείνοντας την πρώτη περίοδο όντα μπροστά στο σκορ με 23-12.

Ανάλογη ήταν η εικόνα της αναμέτρησης και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με την ομάδα της Κατερίνης να προηγείται στο ημίχρονο με 45-26.

Στο τρίτο δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με του Πάνθηρες να διατηρούν τη διαφορά στην ολοκλήρωσή του με 60-39.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Δάμη Χρυσίδη πάτησαν ξανά το πόδι στο γκάζι και κατέκτησαν τη νίκη με το τελικό 85-55.

Διαιτητές: Γιανκίδης – Κορμέντζας.

Δεκάλεπτα: 23-12, 45-26, 60-39, 85-55.

ΓΑΣΠ Πάνθηρες (Χρυσίδης): Βάτος 12 (1), Κούτσικας 2, Πολυχρόνης 1, Καρατόλιος 13 (3), Μπούσμπουρας 24, Αδαμόπουλος 2, Γκαβοτάσιος 12 (2), Καρακασίδης 2, Σκρέτας 14 (4), Κεσεσίδης, Μαντζόλας, Κεραμιδάς 3.

ΑΣ Άθλος Αλεξάνδρειας (Αγγέλης): Γιοβανόπουλος 2, Τακούτης 2, Τζαφέρης 2, Ντάμτσης 8, Παύλου 17, Χρυσικός 2, Χαριτόπουλος 8 (1), Ψυχογιός 2, Πεχλιβάνος 12, Γιαντσιδιώτης, Τσάτσας, Χατζηλεμονίδης.