Την καλύτερη φετινή του επίδοση έκανε ο Απόστολος Αγγέλης στο αγώνισμα των 10 χλμ του IBU CUP2 που διεξήχθε σήμερα 9 Δεκεμβρίου στο Λενζερχαίντ της Ελβετίας. Ο μετσοβίτης πρωταθλητής έκανε εξαιρετικό σκι και είχε έναν από τους καλύτερους χρόνους των αγώνων. Οι τρεις άστοχες βολές του στοίχισαν σε χρόνο με αποτέλεσμα να καταταγεί στην 60η θέση, από 120 αθλητές που τερμάτισαν, με τελικό χρόνο 27:50,8 και 117,33 βαθμούς. Στο ίδιο αγώνισμα ο Κλεάνθης Καραμίχας τερμάτισε στην 108η θέση με χρόνο 32:05,6 και 4 άστοχες βολές.

Στις γυναίκες, στο αγώνισμα των 7,5 χλμ, η Μαρία Τσακίρη δεν είχε πολύ καλό χρόνο στο σκι και με 2 άστοχες βολές ήθελε πολλά περισσότερα να πετύχει τόσο σε κατάταξη όσο και σε επίδοση: Τερμάτισε 73η με χρόνο 27:20,8 και 184,27 βαθμούς από 99 αθλήτριες που ολοκλήρωσαν τον αγώνα.