Ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς ηττήθηκε με 53-73 από τον Εργόναθλο, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λιτοχώρου Πύρρος Δήμας, σε αγώνα για την 9η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο, με τον Μέγα Αλέξανδρο Λεπτοκαρυάς να υπερτερεί να σημεία και να προηγείται με 13-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Εργόναθλος ήταν αυτός που πήρε τον έλεγχο του αγώνα στα χέρια του και κατάφερε να προηγηθεί στο ημίχρονο με 25-35.

Στο ίδιο ρυθμό συνέχισαν οι φιλοξενούμενοι και στο τρίτο δεκάλεπτο, στην ολοκλήρωση του οποίου προηγήθηκαν με 40-57.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Μέγας Αλέξανδρος ισορρόπησε το παιχνίδι και ο Εργόναθλος διαχειρίστηκε τη διαφορά που είχε δημιουργήσει φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 53-73.

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης – Τοπαλίδης.

Δεκάλεπτα: 13-10, 25-35, 40-57, 53-73.

ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς: Τσιώκας, Αϊβαλιώτης, Γρεβενίτης, Κουλιανός 17 (1), Φακίτσας, Μπορδούβαλης 4, Ζαφειρίδης, Αναστασίου 7, Μυλωνάς 17 (1), Σπαθάρας 5, Τσακίρης 3 (1), Κεχαγιάς.

ΜΠΑΣ Εργόναθλος: Μιχαλόπουλος 15 (1), Γαρόπουλος 5 (1), Παυλίδης 4, Γκουντενούδης 8, Δημητριάδης 4, Κλαυδιανός 12 (1), Σαραντόπουλος, Καραστογιάννης, Γιαννακούλης, Τζαβέλλας, Κουλίνας 3 (1), Τσαλίκογλου 22 (2).