Χάρη σε γκολ του Σοφιάνη στο 65′ με σουτ και σε πέναλτι του Γιαζιτζόγλου στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Αιγινιακός επικράτησε με 2-0 της ΑΕ Καραϊσκάκης, στο “Γιάννης Παραλυκίδης”, για την 7η αγωνιστική της Football League και βγήκε από την επικίνδυνη ζώνη, ατενίζοντας με περισσότερη αισιοδοξία τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

3′ Μετά από σέντρα του Γιαζιτζόγλου, ο Σοφιάνης έπιασε την κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.
10′ Ο Πολύζος έκανε το σουτ, ο Μέλκας μπλόκαρε.
17′ Μετά από σέντρα του Πολύζου, ο Σοφιάνης έκανε το πλασέ, όμως ο Μέλκα απέκρουσε.
28′ Σέντρα του Μακρίδη από αριστερά, η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία του Τόλιου και έφτασε στον Δημητριάδη που σούταρε άουτ.
30′ Σουτ του Δωματά, ο Μέλκα παραχώρησε κόρνερ.
39′ Εκτέλεση φάουλ του Δημητριάδη, η μπάλα έφυγε άουτ.
40′ Διαγώνια πάσα του Γιαζιτζόγλου για τον Δωματά και σουτ του τελευταίου, η μπάλα όμως έφυγε άουτ.
41′ Ο Τσολακίδης έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς και πέρασε κόρνερ.
43′ Σουτ του Πολύζου, έδιωξε σε κόρνερ ο Μέλκας, με δυσκολία.
44′ Ο Ζούρκος έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε σε συμπαίκτη του και έφυγε άουτ.
65′ ΓΚΟΛ! 1-0: Ο Δωματάς έστειλε με πλασέ τη μπάλα πάνω από τον Μέλκα, ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του Αιγινιακού.
71′ Σουτ του Ζούρκου, η μπάλα έφυγε πάνω από την εστία του Μέλκα.
74′ Σουτ του Ζούρκου, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από τα δοκάρια του Μέλκα.
90’+3′: Ο Μέλκας ανέτρεψε τον Γκατσολάρι εντός περιοχής, με τον Μπλούνα να υποδεικνύει το σημείο του πέναλτι και να αποβάλει τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
90’+5′ ΓΚΟΛ! 2-0: Ο Γιαζιτζόγλου ευστόχησε στο πέναλτι και διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Τον αγώνα διηύθυνε ο Μπλούνας (Φθιώτιδας) με βοηθούς τους Χ. Τίκα (Καρδίτσας) και Παγούρα (Βοιωτίας).
Εκτός από τον Μέλκα που αποβλήθηκε στο 90’+3′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα, κίτρινες κάρτες είδαν ακόμη οι Λιόλιος, Σοφιάνης
και Πολύζος του Αιγινιακού και οι Μακρίδης και Καραγιαννίδης της ΑΕ Καραϊσκάκης.

Αιγινιακός (Κώστας Νικολαΐδης): Τόλιος, Ανδρικόπουλος (71′ Παπαδόπουλος), Βλάχος, Λιόλιος, Γιαζιτζόγλου, Γκατσολάρι, Τσολακίδης, Δωματάς (82′ Αντωνιάδης), Σοφιάνης, Πολύζος, Ζούρκος.
ΑΕ Καραϊσκάκης (Σάκης Παπαβασιλείου): Μέλκας, Καραγιαννίδης, Θεολόγου (82′ Γούλας), Παπανίκου, Χούσος, Δημητριάδης (73′ Ευαγγέλου), Κόλλινς, Μακρής, Μακρίδης, Λουκίνας, Κυριάκης (46′ Γυφτοκώστας).