Δεν κατόρθωσε να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα στη Νάουσα η ΑΕ Καρίτσας, η οποία ηττήθηκε με 1-0 από τον ομώνυνη ομάδα, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής, χάνοντας ακόμη περισσότερο έδαφος όσον αφορά στη “μάχη” της σωτηρίας.
Το γκολ που έκρινε τη συνάντηση πέτυχε ο Περηφανόπουλος στο 81′ με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή, στέλνοντας τη μπάλα στην αριστερή γωνιά του ανήμπορου να αντιδράσει Βασιλειάδη.

Το “φιλμ” του αγώνα (πηγή: sportsup)
8′ Καλό σουτ του Χατζόπουλου, ο Βασιλειάδης απέκρουσε σε κόρνερ.
9′ Πλασέ του Μουρίκι, η μπάλα λίγα εκατοστά δίπλα από το δοκάρι.
19′ Σουτ του Κυζιρίδη, λίγα μέτρα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Βασιλειάδη.
21′ Αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, ο Κυπαρίσσης βγήκε απέναντι από τον Γρηγοριάδη ο οποίος όμως πρόλαβε τον επιθετικό της ΑΕΚ.
22′ Σουτ του Χατζόπουλου, ο Βασιλειάδης και πάλι σε ετοιμότητα.
43′ Εκτέλεση κόρνερ του Κυζιρίδη, ο Μουρατίδης έπιασε την κεφαλιά από καλή θέση, ο Βασιλειάδης εντυπωσιακά σε κόρνερ.
45′ Και πάλι μετά από κόρνερ, ο Περηφανόπουλος αυτή τη φορά έκανε την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.
49′ Σουτ του Κωτσόπουλου εκτός περιοχής, άουτ.
52′ Και πάλι ο Κωτσόπουλος προσπάθησε από καλή θέση, ο Βασιλειάδης το…χαβά του, απέκρουσε κόρνερ
59′ Σουτ του Μουρίκι, μπλόκαρε ο πορτιέρο των φιλοξενούμενων.
60′ Πλασέ του Κυπαρίσση από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δοκάρι του Γρηγοριάδη.
62′ Σουτ του Κυζιρίδη από πλάγια θέση, η μπάλα άουτ.
69′ Σουτ του Ζούρκου από πλάγια θέση, ο Βασιλειάδης είπε «όχι»
75′ Σέντρα του Ζούρκου, κεφαλιά του Κωτσόπουλου, σε κόρνερ ο απροσπέλαστος Βασιλειάδης.
79′ Κάθετη πάσα του Κυζιρίδη για τον Κωτσόπουλο, ο τελευταίος μπήκε από πλάγια θέση αλλά ο πορτιέρο της ΑΕΚ έπεσε σωτήρια στα πόδια του και μπλόκαρε.
80′ Συνδυασμός Ντινόπουλου-Κωτσόπουλου, σουτ του τελευταίου, νέα εντυπωσιακή επέμβαση του Βασιλειάδη σε κόρνερ.
81′ ΓΚΟΛ! Σέντρα του Κωτσόπουλου, η μπάλα μετά από κόντρες έφτασε στον Περηφανόπουλο, ο οποίος με πλασέ νίκησε για πρώτη και μοναδική φορά τον Βασιλειάδη! (1-0)
84′ Πλασέ του Ντινόπουλου, με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ ο Βασιλειάδης

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παλιούρας (Μακεδονίας).