Ο Αρχέλαος Savvidis Team ηττήθεκε με 16-25 από τον Ζαφειράκη Νάουσας, στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης, σε αγώνα για την 8η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 Ανδρών.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδεςνα συμβαδίζουν στο σκορ και τον Ζαφειράκη Νάουσας αν πηγαίνει στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με προβάδισμα δύο τερμάτων (11-13).

Το δεύτερο ημίχρονο άνηκε στους γηπεδούχους οι οποίοι διεύρυναν τη διαφορά τους συνεχώς, καθώς ο Αρχέλαος Savvidis Team δυσκολευόταν να σκοράρε, μένοντας για περίπου 20’ χωρίς τέρμα, με τον Ζαφειράκη Νάουσας να φτάνει δίκαια στη νίκη με 16-25.

Διαιτητές: Πατιός – Τσιάνας.

Πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 6-4, 7-8, 9-10, 11-13 (ημ.), 11-14, 12-16, 12-19, 12-21, 13-24, 16-25.