Ο Βαφύρας ηττήθηκε με 45-54 από την Γουμένισσα, στο Κλειστό Γυμναστήριο Αγίου Σπυρίδωνα, σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Σε έναν αγώνα όπου κυριάρχησαν οι άμυνες, η Γουμένισσα περιόρισε στους επτά πόντους τον Βαφύρα στο πρώτο δεκάλεπτο και προηγήθηκε με 7-15.

Ισορροπημένο ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο με το σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 20-25 υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας.

Σο τρίτο δεκάλεπτο ο Βαφύρας κατάφερε να βελτιώσει την απόδοσή του. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα η λήξη του τρίτου δεκαλέπτου να τον βρει πίσω στο σκορ μεν, με την ελάχιστη διαφορά δε (37-38).

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, ο Βαφύρας περιορίστηκε στους μόλις οκτώ πόντους επιθετικά, γεγονός που είχε ως αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με το τελικό 45-54.

Διαιτητές: Χρυσάφης Β. – Γρηγοριάδης.

Δεκάλεπτα: 7-15, 20-25, 37-38, 45-54.

ΓΑΣ Βαφύρας (Σαραπτσής): Σαραπτσής, Μιλκούδης 12, Μπατζάκης 18 (2), Κυπαρίσσης 4, Σιώκας 5 (1), Αραμπατζής, Δημαλης, Σκέντος, Ελευθεριάδης 3, Καραμπατάκης, Γερομιχαλός 3 (1), Παπακώστας.

ΑΟΚ Γουμένισσας: Σανιδάς, Τζάκος Η., Τζάκος Γ. 8 (1), Ζεμπεκίδης 6, Παμπουχίδης 2, Σαμαράς, Μπέλτσης 9 (1), Τάσιος 8 (2), Τάτσης, Τζιτζίδης, Πούλος 21 (3).