Ο Αιγινιακός ηττήθηκε με 65-77 από την Αριδαία, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αιγινίου, σε αγώνα για τη 10η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Αιγινιακός δε μπήκε καλά στον αγώνα, με αποτέλεσμα να βρεθεί πίσω στο σκορ από νωρίς και το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρωθεί με 18-29 υπέρ της Αριδαίας.

Ισορροπημένο ήταν το δεύτερο δεκάλεπτο με το ημίχρονο να βρίσκει τη φιλοξενούμενη ομάδα να προηγείται με 38-51.

Καλύτερα μπήκε η Αριδαία και στο δεύτερο ημίχρονο, με αποτέλεσμα να διευρύνει τη διαφορά της και στο τέλος της τρίτης περιόδου να είναι μπροστά στο σκορ με 49-68.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Αιγινιακός ήταν καλύτερος της αντιπάλου του, ωστόσο δεν κατάφερε να ξαναμπεί στη διεκδίκηση του παιχνιδιού, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 65-77 υπέρ της Αριδαίας.

Διαιτητές: Ευφραιμίδης – Ταρενίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 18-29, 38-51, 49-68, 65-77.

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανίωτης): Πιπιλίκας, Κατσιάνος 16 (3), Αργυρόπουλος 11 (1), Κοιλιάς, Βουλτσίδης 12 (1), Κιρκιντζώτης 4, Μελίδης 2, Στάμος 7, Δεμερτζής, Φανούλης, Παπαμιχαήλ 13.

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Τριανταφύλλου 2, Κανονίδης, Λιούγκας 6, Μπεγλόπουλος 10 (2), Προκοπίδης 8 (1), Αβραμίδης 16 (3), Καλαϊτζής, Μακρόπουλος 5 (1), Στρέπκος 12, Καρνάβας 18.