Ο Αίολος ηττήθηκε με 1-3 σετ από τα Γρεβενά, στο Β’ Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κατερίνης, σε αγώνα για την 6η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Ανδρών της ΕΣΠΕΜ.

Δυνατά μπήκαν οι φιλοξενούμενοι στον αγώνα και προηγήθηκαν με 0-6, με τον Αίολο να αντιδρά και να περνά μπροστά με 12-6. Τα Γρεβενά με την σειρά τους μείωσαν σε 12-10, με το υπόλοιπο του σετ να είναι ισορροπημένο και τους φιλοξενούμενους να το κατακτούν στις λεπτομέρειες με 24-26.

Ο Αίολος προηγήθηκε με  στο ξεκίνημα του δεύτερου σετ, αλλά τα Γρεβενά κατάφεραν -χάρη στην κατάκτηση οκτώ αναπάντητων πόντων να μειώσουν σε 17-16 και το υπόλοιπο του σετ να βαδίσει σε τεντωμένο σκοινί, με την ομάδα της Κατερίνης να το κατακτά με 25-22. 0-6, 8-7, 16-15, 16-19

Τα Γρεβενά πήραν το προβάδισμα με 0-6, με τον Αίολο να απαντά και να ισορροπεί το σκορ και το σετ να πηγαίνει πόντο πόντο, με τα Γρεβενά να προσπερνούν με 16-19 χάρη σε ένα σερί τεσσάρων πόντων και να κάνουν το 1-2 με 19-25.

Καλύτερα μπήκε ο Αίολος στο τέταρτο σετ και κατάφερε να προηγηθεί με 8-3. Στην συνέχεια τα Γρεβενά αντέδρασαν με αποτέλεσμα να προσπεράσουν στο σκορ και να προηγηθούν με 10-16, χάρη σε ένα σερί δέκα πόντων, γεγονός που τα οδήγησε στην κατάκτηση τόσο του σετ με όσο και των τριών βαθμών.

Διαιτητές: Αναστασίου – Μελιόπουλος.

Τα σετ: 24-26, 25-22, 19-25, 14-25 σε 111’.