Ο Αρχέλαος Savvidis Team ηττήθηκε με 33-29 από τον Αρίωνα Πτολεμαΐδας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, σε αγώνα για τη 10 αγωνιστική του 2 ομίλου της Α2 Ανδρών.

Ο Αρίωνας Πτολεμαΐδας είχε τον έλεγχο από την αρχή της αναμέτρησης και μετά τα πρώτα 10 λεπτά κατάφεραν να πάρουν μια διαφορά ασφαλείας κλείνοντας το ημίχρονο προηγούμενος με έξι τέρματα (18-12).

Στην επανάληψη, ο γηπεδούχος διαχειρίστηκε τη διαφορά που είχε  και παρά το γεγονός ότι ο Αρχέλαος Savvidis Team πλησίασε στα μισά του ημιχρόνου στα δύο τέρματα, κατάφερε να φύγει με το ροζ φύλλο αγώνα.

Διαιτητές: Γρηγοριάδης – Μπουγιάκας.

Δίλεπτα: 3-6.
Πέναλτι: 4/5-2/2.

Πεντάλεπτα: 3-1, 5-3, 8-7, 10-9, 15-10, 18-12 (ημ.) 19-15, 22-18, 24-22, 28-25, 31-28, 33-29.

Αρίων Πτολεμαΐδας (Πασιαλής): Τατσίδης, Πασσαλίδης, Κατωτοικίδης, Παναγιωτίδης 7, Αβραμίδης 2, Κόλλιας 5, Ασιανός, Νικολαΐδης 7, Ακριτίδης 4, Γιώσκος, Τσαναξίδης 7, Μουλάκης 1, Παπαχρήστου, Ψαλίδας.

Αρχέλαος Savvidis Team (Σκούφας): Κοσμίδης, Τριανταφύλλου 5, Ξεφτέρης, Δράντζιος, Ξώνης, Εγγλέζος 3, Ρανγκέλοβιτς 6, Θυμιόπουλος 4, Χαραλαμπίδης 7, Τερζής, Παπανάκος, Καϊμακάμης, Σκούφας Δ., Σκούφας Α., Σαμλίδης 4.