Οι Πάνθηρες επικράτησαν με 64-65 της ΚουΠα Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Κιλκίς, σε αγώνα για τη 12η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Σε έναν αγώνα γεμάτο ανατροπές, με τα τέσσερα δεκάλεπτα να ανήκουν από ένα σε κάθε ομάδα εκ περιτροπής, οι Πάνθηρες μπήκαν καλύτερα στον αγώνα και τελειώσαν το πρώτο δεκάλεπτο προηγούμενοι με 11-19.

Η ΚουΠα Κιλκίς απάντησε στο δεύτερο δεκάλεπτο, στο οποίο κάλυψε τη διαφορά και ολοκλήρωσε το πρώτο ημίχρονο προηγούμενη με βραχεία κεφαλή (29-28).

Το τρίτο δεκάλεπτο άνηκε στην ομάδα της Κατερίνης, η οποία περιόρισε επιθετικά τη γηπεδούχο ομάδα και κατάφερε να δημιουργήσει και μία διαφορά οκ΄τω πόντων (39-47) στη λήξη της περιόδου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο η ΚουΠα επέστρεψε στη διεκδίκηση του παιχνιδιού όντας εξαιρετικά αποτελεσματική στην επίθεση και το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες, με τους Πάνθηρες να κατακτούν το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 64-65.