Την πρόκρισή του στον τελικό του Κυπέλλου ΕΠΣ Πιερίας πανηγύρισε ο Εθνικός Νέου Κεραμιδίου ο οποίος έκανε την έκπληξη και “πέταξε” εκτός θεσμού τον Πιερικό, επικρατώντας στα πέναλτι με 4-3.

Οι Κατερινιώτες δε μπόρεσαν να αξιοποιήσουν το προβάδισμα που είχαν από τον πρώτο αγώνα με την ομάδα του Νέου Κεραμιδίου να ανοίγει το σκορ στο 20′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Το 1-0 δεν άλλαξε μετά τα ενενήντα λεπτά και οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στην ημίωρη παράταση η οποία επίσης ολοκληρώθηκε 1-0.

Έτσι, το “εισιτήριο” του τελικού κρίθηκε στη διαδικασία των πέναλτι όπου οι Κεραμιδιώτες με 4-3, έστειλαν τον Πιερικό να παρακολουθήσει τον τελικό από τις…κερκίδες του Α’ ΔΑΚ.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Αν. Ασλανίδης με βοηθούς τον Μηνούδη και τη Β. Τσικλητάρη.

Για τον Πιερικό αγωνίστηκαν οι Τοπουζλής, Κανταρτζής, Ηλιάδης, Κυριλλίδης, Σαμανίδης, Κωστίκος, Κοκονόζι, Μτσεντλισβίλι, Παλιάτσιος, Κτιστόπουλος, Λαμπίρης.
Στο β’ μέρος έπαιξαν και οι Κατσιαμήτας, Καρτσαμπάς, Κραγιόπουλος και Κυπαρίσσης.