Ο Αιγινιακός επικράτησε με 67-48 του Αετού Κιλκίς, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αιγινίου, σε αγώνα για τη 16η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Ο Αιγινιακός έφτασε σε μία εύκολη επικράτηση επί του Αετού Κιλκίς, καθώς η φικλοξενούμενη ομάδα κατάφερε να μείνει κοντά στο σκορ μόνο κατά τη διάρκεια του πρώτου δεκαλέπτου, το οποίο ολοκληρώθηκε με 17-13 υπέρ της ομάδας της βόρειας Πιερίας.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Αιγινιακός δέχθηκε μόλις πέντε πόντους γεγονός που είχε ως αποτέλεσμα οι παίκτες του Ηλία Λοτζανιώτη να προηγηθούν στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με 35-18.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Αιγινιακός διαχειρίστηκε τη διαφορά που είχε ήδη στα χέρια του, με τον Αετό Κιλκίς να μη μπορεί να κλείσει την ψαλίδα της και το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 67-18 υπέρ των γηπεδούχων.

Διαιτητές: Παπαπέτρου – Τοπαλίδης.

Δεκάλεπτα: 17-13, 35-18, 54-33, 67-48.

ΑΟΚ Αιγινιακός (Λοτζανιώτης): Πιπιλίκας 2, Κατσιάνος 24 (2), Αργυρόπουλος 9 (1), Κοντόπουλος, Κοιλιάς 2, Στογιαννόπουλος 2, Βουλτσίδης 4, Μελίδης 5, Στάμος 11, Δεμερτζής 2, Εξαρχόπουλος, Παπαμιχαήλ 6.

ΠΑΣ Αετός Κιλκίς (Αποστόλου): Ζηρίσης 5 (1), Νταμοτσίδης, Αραβίδης Δ., Φιλιππίδης 6, Κιουσές 11 (1), Αραβίδης Λ. 2, Κόγιας 6, Γκρέκος 6, Μαργαριτίδης 10 (2), Αμοιρίδης, Τσαρίδης 2.