Οι Πάνθηρες ηττήθηκαν με 65-46 από τους Αετούς Βέροιας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Βέροιας Δημήτριος Βικέλας, σε αγώνα για τη 16η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Οι Πάνθηρες οι οποίοι αγωνίστηκαν χωρίς τους Γκαβοτάσιο και Βάτο και με τον Κολαξίδη άρρωστο, δε μπήκαν καλά στον αγώνα, με τους Αετούς Βέροιας στον αντίποδα να έχουν εξαιρετική απόδοση και το σκορ να διαμορφώνεται σε 19-7 στη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου.

Οι παίκτες του Δάμη Χρυσίδη αντέδρασαν στο δεύτερο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα να καταφέρουν να μειώσουν τη διαφορά και τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το σκορ στο 35-31 υπέρ των γηπεδούχων.

Η άμυνα των Αετών Βέροιας ήταν αυτή που και στο τρίτο δεκάλεπτο άνοιξε ξανά τη διαφορά, καθώς αποσπάστηκαν με δεκατέσσερις πόντους (49-35) στο τρίτο δεκάλεπτο των Πανθήρων, οι οποίοι έχασαν και τον Καρακασίδη με τραυματισμό.

Αντίστοιχη ήταν η εικόνα και του τέταρτου δεκάλεπτου με τους Αετούς Βέροιας να διατηρούν το αήττητό τους στο πρωτάθλημα με το τελικό 65-46.

Διαιτητές: Παπαδόπουλος – Μητώνας.

Δεκάλεπτα: 19-7, 35-31, 49-35, 65-46.

ΚΣ Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τσιμτσιρίδης 5 (1), Ιωσηφίδης 18 (2), Παπαδόπουλος 3 (1), Ουζούνης, Γκεκόπουλος 19 (1), Πάππου 2, Χρυσάφης 18 (3), Ιατρού, Βλαχάκης, Κασάπης, Κλωνάρας.

ΓΑΣΠ Πάνθηρες (Χρυσίδης): Ιορδανίδης, Πολυχρόνης 6 (2), Καρατόλιος 12 (3), Μπούσμπουρας 6 (1), Αδαμόπουλος 5, Κούτσικας, Λόγυρος 3 (1), Σκρέτας, Κεσεσίδης, Καρακασίδης 10, Μαντζόλης 3 (1), Κολαξίδης 1.