Το katerinisport.gr, η πρώτη αθλητική ιστοσελίδα της Πιερίας σας έδωσε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε, λεπτό προς λεπτό, την εξέλιξη του αγώνα Πιερικός – Αγροτικός Αστέρας 1-0, για την 25η αγωνιστική του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Παράλληλα υπήρχε ενημέρωση για την εξέλιξη των άλλων αγώνων της Γ’ Εθνικής αλλά και για τα ματς σε Super League, Football League και ΕΠΣ Πιερίας.

(Για ταχύτερη ενημέρωση, κάντε refresh στη σελίδα ή πατήστε F5)

Πιερικός (Λεωνίδας Μπίλης): Παπατολίκας, Κατσιαμήτας, Κραγιόπουλος, Κανταρτζής, Χατζηδίμπας, Ηλιάδης, Λαζαρίδης, Κωστίκος, Γκουντρουμπής, Κτιστόπουλος, Σαμανίδης.
Στον πάγκο: Παλιάτσιος, Καραγκούνης, Τουλίκας, Τοπουζλής, Λαμπίρης, Κυριλλίδης, Νίκας.
Αγροτικός Αστέρας (Ηλίας Στογιάννης – Γιώργος Τζόλας): Κάμπας, Ζώτος, Ζουλούμης, Χατζόγλου, Μήτογλου, Ντουνιάς, Καπρέτσος, Χρήστου, Ματζίρης, Αθανασιάδης, Ατζαμιδάκης.
Στον πάγκο: Αποστολίδης, Γεωργιάδης, Ιωαννίδης, Καλτσίδης, Λάμπρου, Πιστόπουλος, Χειρίτρανας.

Διαιτητής: Αγγελούλης (Λάρισας)
Βοηθοί: Τσαπράζης, Παραφέστας (Λάρισας)

Λιγοστός ο κόσμος στις κερκίδες, βαρύς ο αγωνιστικός χώρος.

Το παιχνίδι ξεκίνησε

1′ Σουτ του Κραγιόπουλου από μακριά, η μπάλα έφυγε άουτ.
2′ Σουτ του Κατσιαμήτα από μακριά, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κάμπα.

6′ ΓΚΟΛ! 1-0: Ο Κατσιαμήτας άλλαξε παιχνίδι από δεξιά βρίσκοντας τον Κραγιόπουλο μέσα στην περιοχή του Αγροτικού Αστέρα και αριστερά, κι αυτός με άψογο πλασέ πέρασε τη μπάλα πάνω από τον Κάμπα, ανοίγοντας το σκορ για τον Πιερικό.

Το σημερινό πρόγραμμα στο 2ο όμιλο (25η αγωνιστική)

* Έχουν κάνει το ρεπό τους στο β’ γύρο.

Συμπληρώσαμε 20 λεπτά, με τον Πιερικό να μην έχει κινδυνέψει ακόμη έως τώρα.

Στα άλλα παιχνίδια γκολ έχουμε στην Αριδαία (Αλμωπός Αριδαίας – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 3-1) και στην Αλεξάνδρεια (Φίλιππος Αλεξάνδρειας – ΑΟ Καρδίας 0-1).

25′ Σουτ του Ηλιάδη, η μπάλα έφυγε άουτ.

Στη Football League:
Αιγινιακός – Άρης 0-2 (5′ Διαμαντόπουλος πεν, 13′ Πλατέλας)
Παναιγιάλειος – AE Σπάρτη 1-0 (1′ Τζανουλίνος)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Δόξα Δράμας 0-0
ΟΦΗ – Πανσερραϊκός 1-0 (8′ Βουό)

Σε εξέλιξη και τα παιχνίδια της 21ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας.

* Έχει κάνει το ρεπό του β’ γύρου.

Αργότερα, όπως κάθε Σάββατο και Κυριακή τα ρεπορτάζ όλων των αγώνων της Α’ και Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας, ΜΟΝΟ στο katerinisport.gr

Δείτε τι έγινε στα χθεσινά παιχνίδια της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣ Πιερίας, πατώντας εδώ.

Στο 35′ των αγώνων του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής
Άρης Παλαιοχωρίου-Καμπανιακός 1-0 (37′ Μπάλιος)
Αλμωπός Αριδαίας-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 3-1 (3′ Μουσόνι, 10′ Ελευθεριάδης Λ., 18′ Χαρίσης / Ποτουρίδης)
Ηρακλής-ΦΑΣ Νάουσα 0-0
Πιερικός-Αγροτικός Αστέρας 1-0 (6′ Κραγιόπουλος)
ΑΠΕ Λαγκάδα-Μακεδονικός 0-0
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-ΑΟ Καρδίας 0-1 (22′ Γκέκας)
Κιλκισιακός-Εδεσσαϊκός 0-0

Στο 37′ σουτ του Ατζαμιδάκη, η μπάλα άουτ.
Στο 40′ εκτέλεση φάουλ του Καπρέτσου, συρτή, μπλόκαρε ο Παπατολίκας, χωρίς πρόβλημα.
Στο 42′ ο Κατσιαμήτας από δεξιά επιχείρησε το σουτ, η μπάλα όμως έφυγε παράλληλα με την εστία του Κάμπα.
Στο 44′ συρτό σουτ Γκουντρουμπή, μπλόκαρε ο Κάμπας.

Μετά το ημίωρο ο Αγροτικός Αστέρας έχει ανεβάσει την απόδοσή του.

Χαμένο πέναλτι για τον Πιερικό στο 45′!
Ο Χατζηδίμπας από πάσα του Γκουντρουμπή βγήκε τετ α τετ με τον Κάμπα, ο τερματοφύλακας του Αγροτικού Αστέρα απέκρουσε, ο παίκτης του Πιερικού πήρε το ριμπάουντ και επιχείρησε νέο πλασέ, η μπάλα χτύπησε στο χέρι του Μήτογλου και ο διαιτητής Αγγελούλης υπέδειξε το καταφανές πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γκουντρουμπής όμως ο Κάμπας έπεσε στην αριστερή του πλευρά και μπλόκαρε.

Τέλος α’ μέρους.

Ημίχρονο στη Football League
ΗΜΙΧΡΟΝΟ Αιγινιακός – Άρης 0-2 (5′ Διαμαντόπουλος πεν, 12′ Πλατέλλας)
ΗΜΙΧΡΟΝΟ Παναιγιάλειος – AE Σπάρτη 1-0 (1′ Τζανουλίνος)
ΗΜΙΧΡΟΝΟ Αναγέννηση Καρδίτσας – Δόξα Δράμας 0-0
ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΟΦΗ – Πανσερραϊκός 1-0 (8′ Βουό)

Ημίχρονο στο 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής
ΗΜΙΧΡΟΝΟ Άρης Παλαιοχωρίου-Καμπανιακός 1-0 (37′ Μπάλιος)
ΗΜΙΧΡΟΝΟ Αλμωπός Αριδαίας-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 4-1 (3′-39′ Μουσόνι, 10′ Ελευθεριάδης Λ., 18′ Χαρίσης / Ποτουρίδης)
ΗΜΙΧΡΟΝΟ Ηρακλής-ΦΑΣ Νάουσα 1-0 (45′ Καραντασιάδης)
ΗΜΙΧΡΟΝΟ Πιερικός-Αγροτικός Αστέρας 1-0 (31′ Κραγιόπουλος)
ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΑΠΕ Λαγκάδα-Μακεδονικός 1-1 (Ζανάκης / Πογόγκ)
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-ΑΟ Καρδίας 0-2 (22′ Γκέκας, 43′ Τσατσαρώνης)
ΗΜΙΧΡΟΝΟ Κιλκισιακός-Εδεσσαϊκός 0-1 (42′ Καράμπελας)

Στη Super League: Ξάνθη – Απόλλων Σμύρνης 0-0 (ξεκίνημα β’ μέρους)

Ξεκίνησε το β’ ημίχρονο, χωρίς αλλαγές για τις δυο ομάδες.

Στο ημίχρονο του αγώνα Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας – Νεφέλες, για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ κατηγορίας γυναικών, το αποτέλεσμα είναι 0-0 με την κατερινιώτικη ομάδα να έχει χάσει και πέναλτι. Αποκλειστικό ρεπορτάζ αργότερα, στο katerinisport.gr.

Στο 47′ κεφαλιά του Ματζίρη, μπλόκαρε ο Παπατολίκας.

Ο Αγροτικός Αστέρας έχει μπει πιο δυνατά στο β’ μέρος.
Στο 50′ σέντρα του Κατσιαμήτα από δεξιά, ο Γκουντρουμπής έκανε υπερπροσπάθεια να βρει τη μπάλα αλλά δεν τον βοήθησε η τοποθέτησή του.

Στο 53′ των αγώνων του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής
Άρης Παλαιοχωρίου-Καμπανιακός 2-0 (37′-54′ Μπάλιος)
Αλμωπός Αριδαίας-Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων 4-1 (3′-39′ Μουσόνι, 10′ Ελευθεριάδης Λ., 18′ Χαρίσης / Ποτουρίδης)

Ηρακλής-ΦΑΣ Νάουσα 1-1 (45′ Καραντασιάδης / 53′ Τζημογιάννης)
Πιερικός-Αγροτικός Αστέρας 1-0 (6′ Κραγιόπουλος)

ΑΠΕ Λαγκάδα-Μακεδονικός 1-1 (Ζανάκης / Πογόγκ)
Φίλιππος Αλεξάνδρειας-ΑΟ Καρδίας 0-2 (22′ Γκέκας, 43′ Τσατσαρώνης)
Κιλκισιακός-Εδεσσαϊκός 0-1 (42′ Καράμπελας)

Στο 57′: Χειρίτραντας αντί Ατζαμιδάκη για τον Αγροτικό Αστέρα.
Στο 58′ σουτ του Καπρέτσου μέσα από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα στη ρίζα του αριστερού δοκαριού του Πιερικού, στην επαναφορά ο Ματζίρης έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε σε σώματα αμυντικών, νέο σουτ του Ματζίρη, η μπάλα σύριζα από το δεξί δοκάρι του Πιερικού, σε μια μοναδική ευκαιρία για τους Θεσσαλονικείς.
Στο 58′: Παλιάτσιος αντί Γκουντρουμπή για τον Πιερικό.

Στο 63′ εκτέλεση φάουλ του Κατσιαμήτα από αριστερά, μπλόκαρε ο Κάμπας.
Στο 68′: Καραγκούνης αντί Κατσιαμήτα, για τον Πιερικό.

Στο 70′ των αγώνων του 2ου ομίλου ης Γ’ Εθνικής:
Άρης Παλαιοχωρίου-Καμπανιακός 3-0 (37′-54′ Μπάλιος, 75′ Κουκουλέκης)

Φίλιππος Αλεξάνδρειας-ΑΟ Καρδίας 0-3 (22′ Γκέκας, 43′ Τσατσαρώνης, 71′ Ξανθόπουλος πεν)
Κιλκισιακός-Εδεσσαϊκός 1-1 (55′ / 42′ Καράμπελας)

Β’ κατηγορία γυναικών
ΓΚΟΛ για τις Νεφέλες στην Ημαθία: Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας – Νεφέλες 0-1 (68′)

Football League (75′)
Αιγινιακός – Άρης 0-4 (5′ πεν-70′ Διαμαντόπουλος, 12′ Πλατέλλας, 64′ Παυλίδης)
Παναιγιάλειος – AE Σπάρτη 1-0 (1′ Τζανουλίνος)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Δόξα Δράμας 0-1 (47′ Κουσκουνάς)
ΟΦΗ – Πανσερραϊκός 2-0 (8′ Βουό, 46′ Ντίνας)

Στο 73′ εκτέλεση κόρνερ του Κτιστόπουλου από αριστερά, κεφαλιά του Κανταρτζή στο 2ο δοκάρι, η μπάλα έφυγε άουτ.

75′ Διπλή αλλαγή για τον Αγροτικό Αστέρα. Στη θέση του Ζουλούμη ο Ιωαννίδης και στη θέση του Χρήστου ο Αποστολίδης.

76′ Ολιγωρία της άμυνας του Πιερικού σε μια φάση με τελικό αποδέκτη τον Ματζίρη που σούταρε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων μέσα από τη μικρή περιοχή.

77′ Ξαφνικό σουτ του Ηλιάδη από μακριά, η μπάλα πάνω από την εστία του Κάμπα.

78′ Οι παίκτες του Πιερικού ξεδιπλώθηκαν όμορφα με τον Παλιάτσιο να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και από δεξιά να επιλέγει να γυρίσει στον επερχόμενο Κραγιόπουλο, όμως  ο Μήτογλου απομάκρυνε, η μπάλα έφτασε ξανά στον Παλιάτσιο που σούταρε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

82′ Ανάποδο ψαλίδι του Αθανασιάδη από το σημείο του πέναλτι, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Παπατολίκα.

83′ Αλλαγή για τον Αγροτικό Αστέρα: Πιστόπουλος αντί Μήτογλου.

83′ Μακρινό συρτό σουτ του Παλιάτσιου, μπλόκαρε ο Κάμπας.

85′ Ο Ματζίρης μέσα από τη μικρή περιοχή έκανε το σουτ, η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι, σε μια μοναδική ευκαιρία για τον Αγροτικό Αστέρα.

86′ Σουτ του Κραγιόπολου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ ο Κάμπας.

89′ Αλλαγή για τον Πιερικό: Κυριλλίδης αντί Κτιστόπουλου.

89′ Δυνατό σουτ του Καπρέτσου έξω από την περιοχή, έδιωξε με τις γροθιές ο Παπατολίκας.

90’+1′ Μτσεντλισβίλι αντί Κραγιόπουλου.

90’+3′ Οριζόντιο δοκάρι και άουτ για τον Αγροτικό Αστέρα, σε σουτ του Χειρίτραντα λίγο έξω από τη μικρή περιοχή.

ΤΕΛΙΚΟ στην Κατερίνη. Πιερικός – Αγροτικός Αστέρας 1-0.

Football League (18η αγωνιστική, 15.00)

ΤΕΛΙΚΟ Αιγινιακός – Άρης 1-4 (84′ Ζούρκος / 5′ πεν-70′ Διαμαντόπουλος, 12′ Πλατέλλας, 64′ Παυλίδης)
ΤΕΛΙΚΟ Παναιγιάλειος – AE Σπάρτη 1-0 (1′ Τζανουλίνος)
ΤΕΛΙΚΟ Αναγέννηση Καρδίτσας – Δόξα Δράμας 0-1 (47′ Κουσκουνάς)
ΤΕΛΙΚΟ ΟΦΗ – Πανσερραϊκός 2-0 (8′ Βουό, 46′ Ντίνας)

Νίκη για τις Νεφέλες στην Ημαθία:
Αγροτικός Αστέρας Αγίας Βαρβάρας – Νεφέλες 0-3 (αναλυτικό ρεπορτάζ μόνο στο katerinisport.gr, αργότερα)

Δείτε εδώ το “πανόραμα” της 25ης αγωνιστικής στο 2ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Το LIVE του katerinisport.gr ολοκληρώνεται. Η ενημέρωση συνεχίζεται!

Πλούσιο ρεπορτάζ από όλη την αθλητική κίνηση της ημέρας, στην πρώτη αθλητική ιστοσελίδα της Πιερίας. Μείνετε συντονισμένοι.