Δεν κατάφερε να προβάλει αντίσταση στον ανώτερο ΟΦΗ, ο Αιγινιακός και γνώρισε εντός έδρας ήττα με 0-3, για την 20η αγωνιστική της Football League, παραμένοντας, πάντως στο +7 από την επικίνδυνη ζώνη. Οι Αιγινιώτες βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ από τέρμα του Μάνου στο 6′, προσπάθησαν να απειλήσουν με προσπάθειες των Πέριτς, Ζούρκο και Γκατσολάρι αλλά το 0-2 του Κουτσιανικούλη στο 49′ ουσιαστικά τελείωσε την υπόθεση-νίκη για τους Κρητικούς, οι οποίοι τη “σφράγισαν” με τον Πουρτουλίδη να διαμορφώνει το 0-3 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα της Πιερίας είναι την Κυριακή στο Αίγιο με τον Παναιγιάλειο, για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

6′ ΓΚΟΛ! 0-1: Ο Βουό τροφοδότησε τον Κουτσιανικούλη, αυτός μπήκε στην περιοχή από δεξιά και έδωσε στον επερχόμενο Μάνο ο οποίος με πλασέ στην κίνηση έκανε το 0-1.
10′ Σέντρα σουτ του Πέριτς από δεξιά, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Στρέζου.
24′ Εκτέλεση φάουλ του Ζούρκου, έδιωξε η άμυνα του ΟΦΗ
33′ Ο Κουτσιανικούλης έδωσε στον Μάνο, αυτός έκανε το σουτ, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι των γηπεδούχων.
38′ Σουτ του Γκατσολάρι μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόπηκε από το σώμα του Κομεσίδη.
43′ Κακό γύρισμα του Μάνου από δεξιά για τον Βουό, η μπάλαέφυγε άουτ.
45’+1′ Εκτέλεση κόρνερ του Ντίνα, ο Κομεσίδης έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα έφυγε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Καραγκιόζη.
46′ Σουτ του Μάνου μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Αιγινιακού.
46′ Γύρισμα του Βουό μέσα από την περιοχή του Αιγινιακού, η μπάλα κόντραρε…
49′ ΓΚΟΛ! 0-2: Ο Μάνος από δεξιά τροφοδότησε τον Κουτσιανικούλη, ο οποίος με σουτ εν κινήσει έκανε το 0-2.
61′ Γύρισμα του Ντίνα από δεξιά, η μπάλα έφυγε άουτ.
64′ Σουτ του Μάνου από κοντά, η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι του Αιγινιακού.
65′ Σουτ του Ντίνα μέσα από την περιοχή και δεξιά, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Αιγινιακού.
65′ Ο Μάνος έκανε το πλασέ μέσα από την περιοχή, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Καραγκιόζη.
73′ Σουτ του Γκατσολάρι μέσα από την περιοχή, ο Στρέζος έπεσε και μπλόκαρε.
78′ Ο Βαφέας έκανε την κεφαλιά, ο Καραγκιόζης μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα.
80′ Σουτ του Κουτσιανικούλη μέσα από την περιοχή, έδιωξε ο Καραγκιόζης.
85′ Ο Γκατσολάρι σούταρε έξω από την περιοχή, ο Στρέζος μπλόκαρε.
89′ Σουτ του Μάνου έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Καραγκιόζης.
90’+2′ ΓΚΟΛ! 0-3: Μετά από γύρισμα του Μπολάκη από τα αριστερά, ο Πουρτουλίδης με κεφαλιά-ψαράκι από το ύψος του πέναλτι διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Φωτιάς (Πέλλας) με βοηθούς τους Χριστάκογλου (Χαλκιδικής) και Κεσίσογλου (Πέλλας).
Κίτρινες κάρτες είδαν οι Μπολάκης, Βουό και Βαφέας.

Αιγινιακός (Κώστας Νικολαΐδης): Καραγκιόζης, Ανδρικόπουλος (54′ Χότζιτς), Βλάχος, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Γκατσολάρι, Πέριτς, Ζούρκος, Παπαδόπουλος, Πολύζος, Σοφιάνης (69′ Κούστα).
ΟΦΗ (Νίκος Παπαδόπουλος): Στρέζος, Αργυρόπουλος, Μπολάκης, Κομεσίδης, Ποτουρίδης, Παπαστεργιανός, Νάστος (76′ Βαφέας), Κουτσιανικούλης, Ντίνας (68′ Κοέλιο), Μάνος, Βουό (59′ Πουρτουλίδης).