Οι Πάνθηρες ηττήθηκαν με 70-55 από την Γουμένισσα, στο Κλειστό Γυμναστήριο Γουμένισσας, σε αγώνα για τη 14η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο και θεαματικό ήταν το πρώτο δεκάλεπτο, με τις δύο ομάδες να προσφέρουν θέαμα και το τέλοςτου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες στους είκοσι πόντους.

Η Γουμένισσα ήταν αυτή που ήταν καλύτερη στο δεύτερο δεκάλεπτο, με το πρώτο μισό του αγώνα να ολοκληρώνεται με τη γηπεδούχο να προηγείται με 38-33.

Οι άμυνες ήταν αυτές που πρωταγωνίστησαν στο τρίτο δεκάλεπτο, το οποίο ήταν ισορροπημένο και με τη λήξη του η Γουμένισσα διατήρησε το προβάδισμα των πέντε πόντων που είχε στο πρώτο ημίχρονο (48-43).

Στην τέταρτη περίοδο του αγώνα, η γηπεδούχος ήταν καλύτερη φτάνοντας δίκαια στην επικράτηση με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 70-55.

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ. – Ταρενίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 20-20, 38-33, 48-43, 70-55.

ΑΟΚ Γουμένισσας (Γερακάρτσης): Σανιδάς, Τζάκος 2, Ζεμπεκίδης 16 (1), Αντωνίου, Καλαϊτζίδης 9, Μπέλτσης 14 (2), Τάσιος 6 (2), Τάτσης 3, Τζιτζίδης, Πούλος 20 (1), Σαμαράς.

ΓΑΣΠ Πάνθηρες (Χρυσίδης): Ιορδανίδης, Πολυχρόνης 11 (3), Καρατόλιος 11 (2), Μπούσμπουρας 8, Αδαμόπουλος 4, Γκαβοτάσιος 12, Κούτσικας, Σκρέτας, Κεραμιδάς, Καρακασίδης 4, Κολαξίδης 5.