Έχοντας κακή απόδοση ο Αιγινιακός, γνώρισε την ήττα στο Αίγιο από τον Παναιγιάλειο, με 2-1, και είδε τη διαφορά από την επικίνδυνη ζώνη να μειώνεται στον ένα βαθμό, μετά από 21 αγωνιστικές στη Football League. Οι Αιγινιώτες βρέθηκαν πίσω στο σκορ από τέρμα του Σταματή στο 26′ και κατόρθωσαν να ισοφαρίσουν σε 1-1 στο 54′ με τον Ανδρικόπουλο. Η χαρά της πιερικής ομάδας, όμως, κράτησε μόλις λίγα λεπτά αφού στο 58′ ο Ζαφειράκης έκανε το 2-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Πλέον ο Αιγινιακός στρέφει την προσοχή του στο επόμενο παιχνίδι με τον Απόλλωνα Πόντου, εκτός έδρας.

Το “φιλμ” του αγώνα
5′ Σουτ του Αγιούποφ, η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Καραγκιόζη.
13′ Ο Αγιούποφ έκανε το σουτ, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Αιγινιακού.
20′ Ο Τζανουλίνος επιχείρησε να “κρεμάσει” τον Καραγκιόζη από μακριά, αλλά ο γκολκίπερ των Αιγινιωτών μπλόκαρε τη μπάλα, κάνοντας τα απαραίτητα βήματα προς τα πίσω.
24′ Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ζαφειράκη, ο Γαβριηλίδης δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή.
26′ ΓΚΟΛ! 1-0: Ο Αγιούποφ με κεφαλιά βρήκε τον Σταματή κι αυτός με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-0 για τον Παναιγιάλειο.
29′ Πάσα του ΣΚαρτσίλα στον Σταματή, αυτός έκανε το σουτ όμως ο Ζούρκος έκοψε.
38′ Ο Λιόλιος μέσα στην περιοχή του Αιγινιακού έκοψε μπαλιά του Σταματή προς τον Αγιούποφ που αν γινόταν κάτοχος της μπάλας θα μπορούσε να απειλήσει τον Καραγκιόζη.
54′ ΓΚΟΛ! 1-1: Ο Ανδρικόπουλος με προβολή μέσα από την περιοχή έκανε το 1-1 για τον Αιγινιακό.
58′ ΓΚΟΛ! 2-1: Ο Αγιούποφ τροφοδότησε τον Ζαφειράκη που με σουτ μέσα από την περιοχή έκανε το 2-1 για τους Αχαιούς.
68′ Ο Χότζιτς έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή των γηπεδούχων, η μπάλα όμως έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Τσάπαλου.
79′ Σουτ του Τζανουλίνου, έκοψαν οι αμυντικοί.
85′ Σουτ του Ζούρκου μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε ο Τσάπαλος.
87′ Ο Σταματής έπιασε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, ο Καραγκιόζης μπλόκαρε.
90’+1′ Σουτ του Σκαρτσίλα έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από τα γκολπόστ του Καραγκιόζη.

Τον αγώνα διαιτήτευσε ο Γιαννουλάκης (Χανιών) με βοηθούς τους Καραλή (Ηπείρου) και Μαρνέζο (Χανίων).
Κίτρινες κάρτες αντίκρυσαν οι Αγιούποφ, Σταματής, Δοξάκης και Τζανουλίνος του Παναιγιάλειου και Τοπαλίδης, Γιαζιτζόγλου, Ανδρικόπουλος και Μπιλάλι του Αιγινιακού.
Στο 48′ αποβλήθηκε από τον πάγκο των γηπεδούχων ο τεχνικός διευθυντής του Παναιγιάλειου, Γιάννης Καλιντζάκης.

Παναιγιάλειος (Πέτρος Δημητρίου): Τσάπαλος, Γραμματίκας, Μηλιώτης, Βλάχος, Γαβριηλίδης, Γκούμας, Τζανουλίνος, Σκαρτσίλας, Ζαφειράκης (89′ Τζένετ), Αγιούποφ (71′ Δοξάκης), Σταματής (90’+3′ Χαρίτος).
Αιγινιακός (Κώστας Νικολαΐδης): Καραγκιόζης, Ανδρικόπουλος, Τοπαλίδης, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Αντωνιάδης (51′ Χότζιτς), Ζούρκος, Γκατσολάρι, Παπαδόπουλος (65′ Φουρτζίου), Πέριτς (70′ Μπιλάλι), Σοφιάνης.