Ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς ηττήθηκε με 63-78 από του Ατρόμητους Νέας Σάντας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λιτόχωρου Πύρρος Δήμας, σε αγώνα για τη 19η αγωνιστική της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Μουδιασμένο ήταν το ξεκίνημα για τον Μέγα Αλέξανδρο Λεπτοκαρυάς, με τους Ατρόμητου Νέας Σάντας να κυριαρχούν στο παρκέ και το πρώτο δεκάλεπτο να τους βρίσκει να προηγούνται με 11-23.

Οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους στην συνέχεια, ισορροπώντας το παιχνίδι και η λήξη του πρώτου ημιχρόνου βρήκε του Ατρόμητους Νέας Σάντας να προηγούνται με 30-44.

Ο Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς ήταν η ομάδα που μπήκε καλύτερα στο δεύτερο μισό του αγώνα και κατάφερε μειώσει σε 53-58 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου και να μπει ξανά στη διεκδίκηση της νίκης.

Οι Ατρόμητοι Νέας Σάντας ωστόσο, περιόρισαν επιθετικά τους παίκτες του Νίκου Μπακάλη στο τέταρτο δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα να κατακτήσουν δίκαια το ροζ φύλλο αγώνα με το τελικό 63-78.

Διαιτητές: Τοπαλίδης – Γρηγοριάδης.

Δεκάλεπτα: 11-23, 30-44, 53-58, 63-78.

ΑΣ Μέγας Αλέξανδρος Λεπτοκαρυάς (Μπακάλης): Μάτος 1, Τσιώκας, Κουλιανός 28 (3), Φακίτσας, Καραλής 2, Μπακάλης 11 (3),Ζαφειρίδης, Σπαθάρας, Μπουρδούβαλης 14 (2), Σαλιώρας 7.

ΑΟ Οι Ατρόμητοι Νέας Σάντας (Λαδάς): Δεβλέτογλου 2, Φακίτσας 8, Βέττης 13 (1), Δαγκλιαρης 13 (1), Πανταζής 2, Καζαντζίδης, Σέμπρος 27 (1), Ναρλίδης 23 (1).