Άλλη μια ήττα γνώρισε ο Αινιακός, ο οποίος δεχόμενος από ένα γκολ στις αρχές των δυο ημιχρόνων, έχασε με 2-0 από τον Απόλλωνα Πόντου, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Football League. Το 1-0 έγινε στο 5′ με τον Μπρίτο ενώ στο 53’ο Χασομέρης διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

5′ ΓΚΟΛ! 1-0: Μετά από σέντρα του Γεωργιάδη, ο Μπρίτο έγινε κάτοχος της μπάλας και με διαγώνιο σουτ έκανε το 0-1.
8′ Μετά από σέντρα του Ηλιάδη, ο Μπρίτο έκανε το σουτ, όμως ο Τόλιος μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
10′ Ο Λόπεθ έδιωξε προ του Σοφιάνη, σε αντεπίθεση για τον Αιγινιακό.
26′ Εκτέλεση φάουλ του Μπρίτο, η μπάλα έφυγε άουτ.
29′ Ο Συμελίδης έκανε τη σέντρα, η μπάλα έφτασε στον Καλογέρη που έκανε το πλασέ, με τον Τόλιο να διώχνει σε κόρνερ.
31′ Εκτέλεση κόρνερ του Μπρίτο, κεφαλιά-πάσα του Σαμαρά για τον Καλογέρη, αυτός έκανε το σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.
38′ Ο Λόπεθ έδιωξε τη μπάλα σε παράλληλη σέντρα του Γκατσολάρι.
52′ Διαγώνιο σουτ του Μπρίτο, η μπάλα έφυγε άουτ.
53′ ΓΚΟΛ! 2-0: Ο Ηλιάδης έβγαλε την παράλληλη σέντρα για τον Χασομέρη κι αυτός με πλασέ έκανε το 2-0 για τον Απόλλωνα.
57΄ Ο Ζούρκος έκανε το δυνατό σουτ, ο Λόπεθ έδιωξε.
67′ Σουτ του Μπρίτο, ο Τόλιος μπλόκαρε.
87′ Ο Ζούρκος εκτέλεσε φάουλ, ο Λόπεθ έδιωξε με γροθιές.
88′ Ο Τόλιος έδιωξε σε κόρνερ σουτ του Λιόνη, σε αντεπίθεση για τον Απόλλωνα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Τσέτσιλας (Γρεβενών) με βοηθούς τους Στεφούλη (Γρεβενών) και Πετρίδη (Χίου).

Κίτρινες κάρτες είδαν οι Πέριτς και Πετρούσης του Αιγινιακού.